Filmid

Arvad, et tead Eesti filme ja näitlejaid? Pane enda teadmised filmimängudega proovile

Kes need tegelased nüüd olidki...Foto: kaader filmist "Viimne reliikvia"

Kui arvad, et oled kahel jalal ringi tatsuv filmikunsti leksikon, siis Eesti Filmi Andmebaasi filmimängud ei tohiks sinu jaoks küll keerulised olla, eks?

Eesti Filmi Andmebaasi veebilehel on mitu filmimängu, mille seltsis saab heita toreda pilgu tagasi meie kinoajaloole. Näiteks mäng “Animafilmid” töötab poomismängu põhimõttel ja sinu ülesandeks on etteantud pildi põhjal ära arvata, millise animafilmiga on tegu.

Paras pähkel on ka filmimäng “Filminäitlejate anagrammid”. Sulle antakse ette 20 tuntud Eesti filminäitleja nimedest moodustatud anagrammid ning mängija ülesanne on ära tunda näitleja korrektne nimi.

Mängus nimega “Filmikillud” tuleb 25 tuntud filmitsitaati siduda filmidega, millest need pärinevad. Mäng “Režissöör ja film” eeldab, et oskad 16 tuntud Eesti filmirežissööri fotot siduda nende poolt tehtud mängufilmide plakatitega. Sellega sarnaneb “Tunne Eesti filmitegijaid”, kus tuleb ära tunda 18 filmirežissööri ja siduda nende pildid ja nimed.

Need ei ole ainsad filmimängud, mida Eesti Filmi Andmebaasi lehel on võimalik proovida. Kui soovid enda teadmisi veel enam proovile panna, siis siit leiad selleks otstarbeks sobivaid huvitavaid mänge.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.