Filmid

Oled Lutsu “Talveks” valmis? Testi filmimängudega, kui hästi mäletad “Kevadet” ja teisi Eesti filme

Oli vist mingi jutt Tamasseri rauast...Foto: kaader filmist "Kevade".

Järgmise aasta 7. veebruaril jõuab kinodesse Oskar Lutsu lugudel põhinev film “Talve”, mille esimeses treileris näeme nii Kiirt, Teelet kui ka teisi tuttavaid nägusid. Kuna eelmine Lutsu saaga film “Sügis” ilmus 1990. aastal, siis tasub enne “Talve” vaatamist kindlasti mälu värskendada.

Alt leiad 6 filmimängu, mis panevad proovile nii sinu Lutsu loomingul põhinevate filmide kohta käivad teadmised ja uurivad-puurivad ka ülejäänud Eesti kinoklassika kohta.

Mängus nimega “Filmikillud” tuleb 25 tuntud filmitsitaati siduda filmidega, millest need pärinevad. Mäng “Režissöör ja film” eeldab, et oskad 16 tuntud Eesti filmirežissööri fotot siduda nende poolt tehtud mängufilmide plakatitega. Sellega sarnaneb “Tunne Eesti filmitegijaid”, kus tuleb ära tunda 18 filmirežissööri ja siduda nende pildid ja nimed.

Mängus “Kirjanik ja film” tuleb 16 tuntud Eesti kirjaniku nime siduda nende teoste põhjal tehtud mängufilmidega. Mängus nimega “Laste/noortefilmide peategelased” peab 16 laste- ja noortefilmide peategelast siduma õige filmiga. Ja viimaks tuleb mängus “Filmipusled” kokku panna 20 filmikaadrit tuntud Eesti filmidest.

Noh, kuidas läks? Kas oled inimvormi omandanud Eesti filmileksikon? Peaksid kohe “Tõde ja õigus 2” režissööriameti endale saama? Või oled pigem nagu Toots “Kevadest”, kellele meeldib suuri asju kokku rääkida?
Olgu sellega, kuidas on. Teadmisi proovile panna on ikka lõbus ja kui selle käigus saab veel uusi asju õppida, siis seda parem!
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.