Filmid

Arvad, et tead Eesti filmidest kõike? Need 6 testi panevad su usinalt ajusid ragistama

Mis aastal "Viimne reliikvia" valmis saigi...Foto: kuvatõmmis

Kas oled tõeline filmituus, kes tunneb Eesti kinoajalugu läbi ja lõhki? Sel juhul pane oma teadmised proovile Eesti Filmi Andmebaasi kodulehel, kust leiad 6 harivat filmimängu.

Ole valmis küsimusteks absoluutselt kõige kohta, mis puudutab Eesti kinomaastikku. Uuritakse näiteks tsitaatide, režissööride, raamatute põhjal vändatud filmide ja veel mitmete teiste valdkondade kohta.

Mängus nimega “Filmikillud” tuleb 25 tuntud filmitsitaati siduda filmidega, millest need pärinevad. Mäng “Režissöör ja film” eeldab, et oskad 16 tuntud Eesti filmirežissööri fotot siduda nende poolt tehtud mängufilmide plakatitega. Sellega sarnaneb “Tunne Eesti filmitegijaid”, kus tuleb ära tunda 18 filmirežissööri ja siduda nende pildid ja nimed.

Mängus “Kirjanik ja film” tuleb 16 tuntud Eesti kirjaniku nime siduda nende teoste põhjal tehtud mängufilmidega. Mängus nimega “Laste/noortefilmide peategelased” peab 16 laste- ja noortefilmide peategelast siduma õige filmiga. Ja viimaks tuleb mängus “Filmipusled” kokku panna 20 filmikaadrit tuntud Eesti filmidest.

Noh, kuidas läks? Kas oled inimvormi omandanud Eesti filmileksikon? Peaksid kohe “Tõde ja õigus 2” režissööriameti endale saama? Või oled pigem nagu Toots “Kevadest”, kellele meeldib suuri asju kokku rääkida?
Olgu sellega, kuidas on. Teadmisi proovile panna on ikka lõbus ja kui selle käigus saab veel uusi asju õppida, siis seda parem!

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.