Filmid

BAFTA võitjate seast leiab ka Eestis filmi vändanud mehe, kes on töötanud mitmete Hollywoodi kassahittide juures

"A Spell to Ward Off the Darkness" filmiti osaliselt Rummu karjääris.Foto: kaader filmist

Tänavu Briti filmi- ja telekunsti auhinna ehk BAFTA võitnute sekka kuulub helirežissöör Nicolas Ion Becker, kes on oma varasema karjääri jooksul ka Eestis filmimas käinud.

Draamafilmi “Sound of Metal” eest BAFTA võitnud Becker töötas helirežissöörina ka 2013. aastal ilmunud eksperimentaalfilmi “A Spell to Ward Off the Darnkess” juures, mida filmiti lisaks Soomele ja Taanile muuseas ka Vormsi saarel. Filmi keskmes on muusik Robert Aiki Aubrey Lowe, kes Vormsil viibides proovis, kuidas on elada väikeses 15-liikmelises kommuunis.

Filmi üks produtsentidest oli Eesti ettevõtja Indrek Kasela, kes Beckerile sotsiaalmeedias õnne soovis. Kasela tuletab Beckerile meelde tema lubadust Vormsile kolida ning lubab, et kui kinod uuesti avatakse, siis ta kavatseb “Sound of Metali” vaatajateni tuua.

Palju õnne , Nicolas Ion Becker BAFTA võidu puhul! Moned aastad tagasi tegime koos Wormsil filmi – The Spell to Ward of…

Posted by Indrek Kasela on Sunday, April 11, 2021

Lisaks “Sound of Metalile” on Becker töötanud veel mitmete tuntud Hollywoodi filmide juures. Nende sekka kuuluvas 2013. aasta kosmosefilm “Gravity”, põnevikud “Arrival” ja Ex Machina” ning tõsielulistel sündmustel põhinev “127 Hours”.

“Sound of Metalit” on Eestis võimalik vaadata Amazon Prime Video striimimisteenuse vahendusel. Kõikide BAFTA võitjatega saad tutvuda siin.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.