Filmid

“Bohemian Rhapsody” pea miljardi dollari suurusest tulust ei ole Queeni liikmeteni jõudnud sentigi

Queeni pärand teenib tohutult raha, aga mitte selle pärandi loojatele.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

ForumFun=mäng kinoekraanil!
Nüüd tasub varem kinno tulla!
Uuri siit!

Freddie Mercury eluloofilm “Bohemian Rhapsody” võitis 4 Oscarit ja riisus kokku üle 900 miljoni dollari. Sellegipoolest ei ole Queeni liikmed filmi röögatu kasumi peal teeninud ühtegi senti.

Bändi kitarrist Brian May andis mõne aja eest Cinema Blendile intervjuu, kus mainis, et kuigi “Bohemian Rhapsody” osutus üle ootuste edukaks, ei ole keegi Queeni liikmetest selle tõttu rikkamaks saanud.

“Ma pidin ühel päeval peaaegu naerma hakkama, sest et lehtedes kirjutatakse, et me kõik saame filmi tõttu rikkaks,” rääkis May. “Kui nad ainult teaksid. Me ei ole ikka veel pennigi teeninud. Kui edukas peab üks film olema, et selle pealt raha teenida?”

Queeni kitarrist Brian May.Foto: Cnet

On siiski märkimisväärne, et May ei maini, kas tema ja ta bändiliikmed peaksid ka reaalselt filmi tulust osa endale saama. May näiteks on “Bohemian Rhapsody” tiitrites välja toodud muusikaprodutsendina, kuid on raske öelda, kas ja kui palju ta peab selle rolli täitmise eest tasu saama.

Siiski, on kaheldav, et Queeni liikmed oleksid nõustunud filmi kallal tasuta tööd tegema. On igati loogiline, et May eeldab saada vähemalt mingisugust tasu 52 miljoni dollariga tehtud linateose pealt, mis teenis pea miljardi. Samas, May ise on väärt umbes 100 miljonit dollarit, nii et isegi kui filmistuudio tšekki teele ei saada, siis nälga mees tõenäoliselt ei jää.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.