Filmid

Bondi-filmide produtsendid: James Bond peab alati olema mees, kuid mitte tingimata valgenahaline

Daniel Craig kehastub sel aastal viimast korda James Bondiks.Foto: IGN

Pikaajalised “James Bondi” filmide profutsendid Barbara Broccoli ja Michael G. Wilson arvavad, et 007 võib olla küll mistahes rassist, kuid peab alati jääma meheks.

3. aprillil kinodesse jõudev “007: Surm peab ootama” jääb Daniel Craigi jaoks viimaseks korraks filmimaailma kuulsaimat salaagenti kehastada. Wilsoni ja Broccoli sõnul ei ole uue Bondi otsingud veel alanud, kuid potentsiaalsetele kandidaatidele on üks kindel nõue – ta peab olema meessoost.

“Ta võib olla mistahes rassist, kuid ta peab olema mees,” kinnitab Broccoli. “Ma arvan, et me peame looma naiste jaoks uusi ja tugevaid tegelasi. Mulle ei sümpatiseeri idee meestegelasest, keda kehastab naine. Ma leian, et naised on selle jaoks liiga huvitavad.”

Wilson nõustub Broccoli arvamusega, kuid lisas, et James Bond ei pea olema tingimata valgenahaline.

“Teda nähakse kui britti või kui Suurbritannia valdustest pärit inimesena, kuid see on väga mitmekesine koht,” arvab Wilson.

Naisnäitlejad on samal arvamusel

Kuigi Broccoli ja Wilsoni meestekeskne seisukoht on paljude jaoks vastuoluline, siis sellega on nõus tuntud Hollywoodi näitlejannad. Üks neist on Eva Green, kes tegi koos Daniel Craigiga kaasa 2006. aastal ilmunud Bondi-filmis “Casino Royale”.

“Ma toetan naisi, kuid arvan, et James Bond peaks jääma meheks,” leiab Green. “Nais-Bond ei oleks eriti loogiline. Naised võivad mängida kõiksuguseid rolle, teha kaasa märulites ja superkangelasfilmides, kuid James Bond peaks olema mees ja mitte Jane Bond. See on osa tema tegelase ajaloost, mis peaks tulevikku edasi kanduma.”

Samal arvamusel on ka Rachel Weisz, keda näeme järgmisena 1. mail esilinastuvas superkangelasfilmis “Must Lesk”.

“Ian Fleming (James Bondi loonud kirjanik, toim.) kirjutas selle tegelase ilmselgelt mehiseks ning ta suhestub teda ümbritsevate naistega väga spetsiifilisel moel,” arvab Weisz. “Miks mitte luua naistele päris oma lugu ja mitte luua olukorda, kus sind võrreldakse kõikide meestest eelkäijatega? Naised on huvitavad ja neil peaksid olema enda lood.”

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.