Filmid

Christopher Nolan avalikustab, miks ta “Tenetit” Eestis filmis ja kuidas linnahall õhku lasti

"Teneti" treileris kärgatab Tallinna Linnahallis plahvatus.Foto: kuvatõmmis

Christopher Nolani spioonipõneviku “Tenet” võtetest valmib raamat “The Secrets of Tenet: Inside Christopher Nolan’s Quantum Cold War”, mille äsja avaldatud lehekülgedel avalikustab lavastaja, mis teda Eesti juures kõige enam köitis.

“Me otsime alati kohti, mida ei ole varem eriti nähtud,” avaldab Nolan. “Tallinna tegi eriliseks see, et siin ei ole varem filmitud mitte ühtegi Hollywoodi filmi, mis muutis selle koha väga atraktiivseks.”

Raamatus räägitakse ka võtetest Tallinna linnahallis, mis muudetakse “Tenetis” Kiievi ooperimajaks. Tuleb välja, et esimese hooga jättis linnahall aga produtsent Thomas Hayslipile üsna kesise mulje.

“Kui me seda esmakordselt nägime, siis see oli lihtsalt üks kommunistlik kuristik üksiku laes õõtsuva lambipirniga,” meenutab Hayslip. Tööd oli vaja teha palju – linnahall koristati põhjalikult ära, valguslahendused taastati ja seinad pahteldati.

Tulemus oli Hayslipi sõnu märgatav. “Värvid olid nii erksad! See koht oli agu tohutu koobas, aga samas täpselt see, mida me otsisime,” rääkis Hayslip.

Linnahalli korrastamine oli aga ainult üks osa tööst. Lisaks sellele oli vaja hoone ette valmistada ka stseenideks, kus linnahall vastu taevast lastakse. Sarikate alt eemaldati tolm ja tuleohtlikud materjalid.

Kui ohutus oli tagatud, siis linnahalli sisemuses kasutati plahvatuste simuleerimiseks propaani. Väljas kasutati propaani asemel aga bensiini, mis tekitab suurema tulekera ja näeb efektsem välja.

Nii “Tenet” kui ka filmist rääkiv raamat ilmuvad 12. augustil. Viska raamatu juba avaldatud lehekülgedele ise pilk peale siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.