80 000 eurot anti Soome-Eesti koostööfilmile „Orenda“, mille režissöör on poeetilise kujundlikkuse poolest tuntud Pirjo Honkasalo. See on elu näinud inimeste mõtisklus olemise eetika ja esteetika üle.
Tegelased on orvuks jäänud poiss ja kaks naist ning väga olulisel määral ka ühe naise surnud mees. Tegevus toimub eemal tsivilisatsiooni pealispindsest saginast ja sisuline fookus on olulistel teemadel: julmus ja õrnus, süü ja andestamine. Noore poisi aktiivne kohalolek annab sellele mineviku lahkamisele aga tulevikku vaatava, et mitte öelda igavese kordumise tähenduse. Oodata on omanäolist autorifilmi, mille Eesti tootja on Allfilm.
130 000 eurot eraldati teisele Soome-Eesti filmile „Mitte kunagi üksi“, mis tegeleb Soome ajaloo sünge episoodiga – kaheksa Kesk-Euroopast pärit juudi väljaandmisega sakslastele 1942. aastal. Kuid film pole pelgalt ühe fakti najale ehitatud süüdistuslugu, kaasahaaravalt on käsitletud Helsingi juudi kogukonna liidri Abraham Stilleri püüdlusi rahvuskaaslaste päästmiseks, seiklusi Soome võimukoridorides, kõhklusi ja eksisamme sel teel.
Filmi režissöör on Klaus Härö, kellele on see teine eestlastega tehtav mängufilm pärast edukat „Vehklejat“. „Mitte kunagi üksi“ Eesti tootja on Taska Film.
Läti-Eesti koostööfilm „Barbarid“ sai 90 000 eurot. Film konflikti põhitelge kannavad muusikust naise ning tema korruptsioonisüüdistuse saanud poliitikust mees. Loos põrkuvad perekondlikul tasandil klassikalise Lääne ja uue Läti reaalsused, mida võib samas iseloomustada ka vastupidi: moodsa Lääne ja traditsioonilise Läti maailmapilt. Jääb vaataja otsustada, kummale poolele jääb siirus, kummale künism.
Filmi režissööri Juris Kurietise eelmine film „Oleg“ linastus 2019. aastal Cannes’i filmifestivali kõrvalprogrammis Director’s Fortnight. Filmi „Barbarid“ Eesti tootja on Stellar Film.
Prantsuse-Eesti koostööle „Apaatia“ anti 110 000 eurot. Režissöör Alexandros Avranase film käsitleb viimastel aastakümnetel Rootsist alguse saanud nähtust, kus asüülitaotlusele eitava vastuse saanud perekondades lapsed kummalisse letargiasse langevad.