Filmid

Eesti filmi “O2” on vaatamas käinud juba üle 55 000 inimese

"O2" on eestlaste seas populaane ka mitu nädalat pärast esilinastust.Foto: kaader filmist

1939. a sündmustel põhinev spioonifilm “O2” on kinodes kõige populaarsem tänavu sügisel linastunud Eesti film, mida on vaatamas käinud juba üle 55 000 inimese.

Filmilevitaja Timo Dieneri sõnul on “O2” tänavu sügishooajal konkurentsitult populaarseim kodumaine film: “Kui tavaliselt käiakse uusi filme vaatamas kõige enam esilinastuse järgse nädala jooksul ja sellele järgneb tuntav vaatajanumbri langus, siis “O2″ puhul näeme, et kinokülastajate arv püsib stabiilselt kõrge ka kolmandal nädalal. Mõju on avaldanud filmi juba näinud inimeste positiivne vastukaja oma tutvusringis.”

6. oktoobril esilinastunud “O2” on kinos vaatamas käinud juba üle 55 000 inimese. “Huvi „O2” vastu on kõikjal Eestis väga kõrge. Kuna tegemist on ajaloolise suurfilmiga, siis on “O2″ toonud kino tagasi kohtadesse, kus juba mitmeid aastaid filme näidatud pole. Näiteks Sakus toimus kinoseanss pärast mitmeaastast pausi,” tõi Diener välja.

Aktiivsele kinokülastamisele aitas kaasa ka koolivaheaeg – paljud õpetajad ja lapsevanemad soovitavad filmi vanemate klasside kooliõpilastele, kuna see on hea võimalus tutvustada Eesti ajalugu noortele sobivas meelelahutuslikus võtmes.

Tõsielusündmustest inspireeritud filmi “O2” tegevus leiab aset 1939. aastal, kui Eesti oli kaotamas oma iseseisvust. Kohe-kohe on puhkemas Teine maailmasõda ja just neil kriitilistel hetkedel langeb Eesti nõukogudevastase luure juht salamõrva ohvriks.

Selgub, et meie salateenistuses tegutseb äraandja ja tema tabamine tehakse ülesandeks luureohvitser Feliks Kangurile (Priit Võigemast). Samal ajal jõuab luurajateni info, et Stalin ja Hitler on sõlminud Eestit puudutava salakokkuleppe. Olukorda ei muuda lihtsamaks ka Feliksit painav saladus, mille keskmes on kahe aasta tagune kirglik armusuhe.

Lisaks positiivsele vastukajale on “O2” saanud ka kriitikat. On küsitud, miks ei ole filmis nähtavad Eesti kaitseväelaste vormiriietused ajalooliselt korrektsed. Sellele küsimusele andis põhjaliku vastuse “O2” produtsent Esko Rips.

Toimetas Martin Liivand.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.