Eesti ja Armeenia komöödia “Lõbus perekond”: märul, huumor ja südamlikkus kõik ühes filmis

Mattias Naan ja Tigran Gevorkjan politseikutena filmis "Lõbus perekond" Foto: kuvatõmmis

Detsembri lõpus jõuab kinno Eesti ja Armeenia koostöös valminud komöödia “Lõbus perekond”.

Julm suvi ja intensiivne võtteperiood

“Idee selle filmi tegemiseks tuli aasta aega tagasi stsenaristi ja režissööri Mihhail Bogosoviga kohvi juues,” meenutas Apollo Film Productioni tegevjuht Tanel Tatter.

“Tema mõtted ja nägemus loo osas oli nii huvitavad, et juba nädala pärast kirjutasime osa teksti üles ja hakkasime talle Eesti näitlejaid näitama. Mille peale Bogosov läks tagasi Moskvasse ja kirjutas stsenaariumi, mis oli kirjutaud juba mõeldes Eesti näitlejatele peale.”

Pärast seda läks juba kõik väga kiirelt, sest selle aasta suvel alustati võtetega. “Töö periood oli väga intensiivne. Läbi kuumuse ja julma suve. Tuntus, et see kestab terve igaviku, kuid pakun, et tegelikult võttis tegemine aega kokku 16 päeva,” ütles Tatter Diktorile.

Väed kogunevad, võtted kasvavad #lõbusperekondfilm

Posted by Lõbus Perekond / Funny Family on Reede, 27. juuli 2018

Komöödia “Lõbus perekond” saab alguse Armeeniast, kus kolm päeva filmimiseks ka kohal viibiti. ”Peategelane tuleb pere veiniäri päästma pärast seda, kui Eestis ja Skandinaavias tuntud veiniblogija on kirjutanud nende pere veinile hävitava hinnangu, mille pärast on tühistatud kõik tellimused. Perepoeg saadetakse seepeale Eestisse uurima, milles on asi ja sealt seiklused pihta hakkavad.”

Eestlased sõidavad killadi-kolladi üle

Tatter tunnistab, et “Lõbus perekond” on nagu muinasjutt. “Sellist asja tänapäeval ikka ei juhtu, kuid see ongi hea vaheldus teistele filmidele.”

Seega peale Eesti näitlejate teevad kaasa ja Armeenia näitlejad. Kuid mitte ainult. Niisamuti oli Armeeniast pärit, kuid Moskvas resideeruv, režissöör Mihhail Bogosov ja ka tehniline meeskond olid armeenlased või vene-armeenlased.

“Filmile teistmoodi lähenemine oli eesmärk omaette. Minu arust oli väga vahva, kui anda Armeenia režissöörile kätte Eesti näitlejad kätte, kelle tausta ta ei tea. See annab päris palju särtsu juurde.”

Tatter ütles ka, et kui armeenlased arvavad, et nad on väga keevalised ja äkilised, siis eestlased sõidavad neist killadi-kolladi üle. “Võtteplatsil näitas õrn tütarlaps kuumaverelistele härrasmeestele korralikult koha kätte. Olles seejuures muidugi rollis,” tõdeb Tatter.

Lõbus Perekond – varsti kinodes!

Lõbus Perekond – 28. detsember 2018 – sinu kinos!#lõbusperekondfilm #lobusperekondfilm #apollofilmproductions #saarakadak #armenarushanyan #mattiasnaan #tigrangevorkjan

Posted by Lõbus Perekond / Funny Family on Esmaspäev, 23. juuli 2018

Kõrvalosades Tigran ja Naan

Kuid suures rahvuste segasummasuvilas peab film siiski olema vaadatav. Põnev on muidugi panna erinevatest rahvustest näitlejad kokku. Kuid see vajab rohkem tööd ja tundus alguses kui filmitegijale hirmutav.

“Arvestama peab ega see publiku jaoks liiga nõudlikuks ei muutu. Filmis käib läbi neli erinevat keelt ja tegevus käib Jerevanist Tallinnasse ja tagasi. Kuid arvestada tuleb, et vaataja peab olema võimeline selle kõik ära seedima.”

Filmis teevad kaasa ka Mattias Naan ja Tigran Gevorkjan. “Kui filmi planeerisime, siis näitasime castingute käigus režissöörile Tigrani ja Naani klippe. Enam ei mäletagi täpselt millisest, kuid tänu ühele väikesele etteastele on nad nüüd politseinikutena filmis siduvas rollis. Nende kooslus on ekraanil väga nauditav. Tigrani jaoks oli see eriti hea hetk särada, sest tema emakeel on ju armeenia keel.”

Daamid ja härrad, poisid ja tüdrukud! Korrakaitseline kultuurisild Eesti ja Armeenia vahel (Mattias Naan ja Tigran…

Posted by Hea Film on Teisipäev, 13. november 2018

Kaasa teeb veel suur hulk kodumaiseid staare nende seas Saara Kadak, Andrus Vaarik, Merle Palmiste, Liina Vahtrik ja Andres Dvinjaninov. Neile lisaks nimekaid tegijaid Armeeniast ( Vigen Stepanjan, Arman Navasardjan ) ja Venemaalt ( Jan Tsapnik ).

“Lõbus perekond” esilinastub 28. detsembril ja seda nii Eestis kui ka Armeenias.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.