Filmid

Eesti kinodesse jõuab esimene 3D+ film: mida see tähendab ja miks see parem on?

Peagi näed Eestis tehnoloogiliselt uuenduslikku filmi.Foto: Buzz.tt

Teisipäeval, 9. oktoobril esilinastub Forum Cinemas kinodes esmakordselt Eestis nähtav uusima kinotehnikaga HFR 3D ehk 3D+ formaadis üles võetud märul, milles režissöör Ang Lee juhendamisel astub kaksikrollis üles Will Smith.

Forum Cinemas programmispetsialist Henryk Johan Novod selgitas, et HFR tähendab kõrge kaadrisagedusega filmi, mis võimaldab edasi anda ülimalt realistlikku pilti ja seda eriti kiirelt liikuvates situatsioonides.

“Lisaks on film ka 3D formaadis, mis teeb filmi stseenidesse sisse elamise eriti realistlikuks,” märkis Novod, lisades, et 3D+ formaadis filmide kinodes näitamine eeldab ka kõige kaasaegsemat tehnikat ning Eestis on see olemas vaid valitud kinosaalides.

Will Smith mängib filmis kahte tegelast.

“Kõrge kaadrisagedus tähendab antud juhul, et igas sekundis jookseb silme eest läbi 60 kaadrit. Tavafilmi puhul on see kõigest 24 kaadrit,” lausus Novod. “Näiteks “Kääbiku” film oli samuti kõrgema kaadrisagedusega ning oli üks esimesi suuri linateoseid, mida näidati sagedusega 48 kaadrit sekundis.”

Suurem kaadrisagedus tähendab rohkem sügavust, mis võimaldab vaatajal kogeda igat kaadrit märksa rikkalikumana ning loob publikule kõige kaasahaaravama filmielamuse, mida praegu võimalik kinodes nautida.

Esimese 3D+ formaadiga linastuva filmi “Kaksikmees” lavastajaks on visioonäär ja märulifilmide legend Ang Lee ning korraga kahes peaosas astub üles Will Smith. Smith on
karjääri lõpetada ihkav vananev valitsuse palgamõrvar Henry Brogan, kes saab sihtmärgiks omaenese nooremale kloonile, kes näib teadvat ette iga tema järgmist sammu ja liigutust. Põgenedes iseenese noore ja tugeva versiooni eest peab Henry paljastama oma klooni loomise hämarad tagamaad ning päästma nooruki süngest saatusest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.