Filmid

Eesti õudusfilm tegi Haapsalus ajalugu

"(Ära) vaata", peaosas Laine MägiFoto: kaader filmist

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali Euroopa lühifilmide konkursi võitis esimest korda ajaloos tudengifilm – Raoul Kirsima “(Ära) vaata”, mida saab vaadata ka PÖFF-i veebikinos.

15-minutilises mustvalges õudusfilmis hakkab üksi elavale eakale naisele tunduma, et teda jälgitakse. Isegi tema lihane poeg ei suuda teda ümber veenda.

Filmi stsenarist on Sven-Sander Paas, operaator Fidelia Regina Randmäe, kunstnik Greta Laanet, monteerija Villem Roosa, helirežissöör Kaspar Kosk ja produtsent Sander Lebreht – kõik koos režissööriga on Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi üliõpilased.

Mängivad Laine Mägi, Ott Aardam ja Peep Kirsima.

“Hüpnotiseeriv, julge ja mõtlemapanev lugu inimaju õudustest. Filmi, mis toimub alzheimerlikult ajatus mustvalges maailmas, on raske unustada,” resümeeris rahvusvaheline žürii, kuhu kuulusid Marta Pulk, Aik Karapetjan ja mullune konkursivõitja Anders Elsrud Hultgreen.

Võiduga kaasneb Hõbedase Mélièsi auhind ja pääs legendaarse Prantsuse filmiillusionisti Georges Mélièsi järgi nime saanud Euroopa parima lühikese fantaasiafilmi konkursi finaali. Ainsa Eesti filmina on sinna varem jõudnud Oskar Lehemaa “Karv”, mis võitis Haapsalus 2019. aastal. Võistlust korraldab Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsioon.

Kõiki konkursil osalenud kaheksat filmi saab tänasest kuni 8. maini vaadata PÖFF-i veebikinos, mis on Elisa veebiplatvormi Elisa Stage vahendusel kättesaadav kõigile Eesti elanikele. Lisaks on veebikino ekraanil lühifilmide kogumikud “Õudne Eesti” ja “Väikesed luupainajad”.

Parima Eesti žanrifilmi auhinna võitis samuti Tallinna Ülikooli tudengifilm, Silver Õuna lühidraama “Talent”. Festivali parima ulmefilmi auhinna Navigaator Pirx sai Hispaania režissööri Pablo Polledri düstoopiline lühianimafilm “Sõlm”.

Festivali publikuauhinna pälvis Mart Sanderi verivärske film “Kuues saladus”. Esimest korda selgus võitja publikut kaasava veebiplatvormi abil, mille vahendusel sai jagada oma emotsioone – “Kuues saladus” kogus neid kõige rohkem. Uudse veebiplatvormi on välja töötanud Eesti iduettevõte Votemo.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimus 29. aprillist 1. maini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.