Filmid

Eestis alustab tööd uus veebikino. Milliseid filme näidatakse ja kui palju need maksavad?

Alates 6. märtsist saad veebikinos vaadata viit esimest filmi.Foto: kuvatõmmis

Pimedate Ööde filmifestival avab 6. märtsil veebikino, kus saab aasta läbi vaadata festivali filme.

Ajal, kui kinod on koroonaviiruse tõttu suletud ja võivad selleks jääda veel mõneks ajaks, aitab veebikino PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul elus hoida väärtfilmide näitamise ja vaatamise traditsiooni.

“Meie filmivalik esindab n-ö teist vaadet, mis erineb Netflixi omast, haarates kogu maailma filmikunsti selle temaatilises, žanrilises ja stiilises mitmekesisuses,” selgitab Lokk.

Mida vaadata saab?

Kui uus veebikino 6. märtsil alustab, siis esimesena võõrustatakse Naiste Ööde filmifestivali ehk NÖFFi eriprogrammi, mis koosneb viiest filmist.

  1. “Hirm” on Bulgaaria režissööri Ivaylo Hristovi draamakomöödia, mis kujutab humoorikalt kohalikku küla haaravat hirmu, kui sinna ilmub mustanahaline pagulane. 2020. aasta PÖFFi grand prix’  laureaat.
  2. “Palavik” on Brasiilia režissööri Maya Da-Rini maagilis-realistlik draama olude sunnil linna tööle siirdunud indiaanlasest, keda tabab müstiline palavik. Traditsioonilise ja moodsa elulaadi konflikt. Arvukalt auhindu paljudelt festivalidelt.
  3. “Järve tütar” on Peruu režissööri Ernesto Cabellose dokumentaalfilm, milles vetevaimudega suhelda oskav naine kasutab oma erilisi võimeid, et takistada Peruu kaevanduskorporatsioone hävitamast järve, mida ta peab oma emaks. Maiuspala neile, kes hoolivad keskkonnast.   
  4. “Mere raamat” on Vene režissööri Aleksei Vahruševi dokumentaalfilm Tšuktsi poolsaarel elavate tšuktši ja eskimo küttide elust, mis on läbi põimunud müütidest. Soe film külmast piirkonnast.
  5. “Vesineid” on Soome režissööri Petteri Saario dokumentaalfilm 13-aastaste laste põnevatest hetkedest ja avastustest kauni Saimaa järvistu ääres. Kaunis looduslugu kogu perele.

9. märtsil lisatakse veebikino filmivalikusse veel kolm linateost 2020. aasta PÖFFi kavast:  

  1. “50 ehk Kaks vaala kohtuvad rannal” on Mehhiko režissööri Jorge Cuchí šokeeriv noortefilm, mis tõukub mõned aastat tagasi sotsiaalmeedias levinud mängust “Sinivaal”. Selles tuleb täita 50 ülesannet, millest viimane on enesetapp. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festivali Just Film noortežürii võidufilm.
  2. “Õhtusöök Ameerikas” on USA režissööri Adam Carter Rehmeieri pungilik komöödia kahest üksteisest sisse võetud protestivaimulisest noorest, kes siirduvad eepilisele teekonnale läbi kesklääne manduvate äärelinnade. PÖFFi võistlusprogrammi “Põhjusega mässajad” võidufilm.  
  3. “Inglite klubi” on Brasiilia režissööri Angelo Defanti kriminaalne must komöödia, milles lagunev meesteklubi leiab kooskäimiseks uue energia, kui nende vastne kokk hakkab serveerima vastupandamatuid õhtusööke – ainuke häda: pärast iga õhtusööki sureb üks klubi liige. PÖFFi ajal tegutsenud veebikino populaarsemaid filme.

Lisaks jõuab 9. märtsist PÖFFi veebikinno kahe kuu pärast toimuva Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali eriprogrammi esimene film, Kanada režissööri Cameron Macgowani “Punase kirja päev”.

Tegu on süsimusta huumorit sisaldava õuduspõnevikuga, milles tüüne äärelinna elanikud leiavad ühel hommikul oma postkastist kirja: “Tapa oma naaber enne, kui tema tapab sinu!”. Kuni festivali alguseni näeb eriprogrammi raames igal nädalal üht HÕFFi kavast pärit linateost. 

Kui palju maksab ja kuidas vaadata?

Olenevalt programmist, millesse veebikino filmid kuuluvad, pead nende eest maksma erinevat hinda.

PÖFFi veebikino piletid hakkavad maksma kuus eurot. 6. märtsil näed aga esimese asjana NÖFFi eriprogrammi filme, mille vaatamiseks pead välja käima kaheksa eurot. Filme lisatakse ja vahetatakse iga kuu ning enamikku kavas olevatest filmidest pole väljaspool PÖFFi Eestis näidatud. 

Ostetud pileti kehtivusaeg on 48 tundi. See tähendab, et pärast virtuaalse pääsme soetamist on sul aega kaks ööpäeva, et filmi vaatamist alustada. Kui oled juba filmi mängima pannud, siis selle lõpuni vaatamiseks antakse sulle 30 tundi. Saad panna linateose pausile ja vahepeal midagi muud teha, kuid kui kulutad aega üle 30 tunni, siis filmi sa lõpuni vaadata ei saa.

Ostetud pileteid vahetada või tagastada võimalik ei ole ning igal filmil on kindel linastusperiood, mil seda vaadata saab. Filmide vaatamiseks peab looma konto ning iga kontoga on võimalik ühendada kuni kaks seadet.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.