Filmid

Eestlasi petnud püramiidskeemist OneCoin vändatakse Hollywoodis film

Vastuolulise OneCoini lugu jõuab kinolinale.Foto: 360b/Shutterstock

Eestlastegi seas populaarsust nautinud püramiidskeem OneCoin jõuab kinolinale. Eelmine nädal selgus, et MGM-filmistuudio poolt vändatava filmiga liitus “Titanicu” staar Kate Winslet. 

Filmi tööpealkirjaks on “Fake!” ning see tugineb samanimelisel šotlanna Jen McAdami poolt kirjutatud raamatul. OneCoini hiigelaegadel oli McAdam püramiidskeemi usku ning soovitas seda oma sõpradele ja tuttavatele.

Skeemi kokkukukkumise järel on ta end aga selle ohvriks nimetanud. Raamatu kirjutamisel kasutas ta Douglas Thompsoni abi. 

“Titanicu” staar Kate Winslet. Foto: Shutterstock/The Image Worx

Petta said ka eestlased

OneCoin skeem sai alguse 2014. aastal, mil sellele lõi aluse bulgaarlanna Ruja Ignatova. Tegemist oli tüüpilise püramiidskeemiga, mille eripäraks oli vaid see, et nende nii-öelda tooteks oli väidetav krüptovaluuta, mida polnud tegelikult olemaski.

Skeem oli populaarne ka eestlaste seas. Kuigi see, et OneCoin on püramiidskeem on avalikult teada olnud mitmeid aastaid on see endiselt aktiivne ning praeguseks juhib seda Ignatova ema Veska Ignatova. Seda põhjusel, et Ruja on kuulutatud rahvusvaheliselt tagaotsitavaks ning ta on suutnud end edukalt mitmete riikide ametivõimude eest juba aastaid varjata. 

OneCoiniga oli tugevalt seotud ka Ruja vend Konstantin Ignatov, kes vahistati ameeriklaste poolt mullu märtsis. Vahistamise järgselt on ta teinud ametivõimudega igakülgset koostööd rääkides välja, et OneCoin on püramiidskeem, mille kaudu peteti inimestelt raha välja. Kohtukaasuse käigus on Konstantin läinud kokkuleppe teed ning on ameeriklastele kõik üles tunnistanud väites, et kõige taga oli tema õde. 

Kuna McAdami raamat ei ole veel väljas, siis ei ole teada, kas see kajasta vaid tema teekonda OneCoini juures või on seal mainitud ka hiljuti toimunud arenguid. Filmi režissööriks on Scott Z. Burns. 

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.