Filmid

Ekspert: kui “Tenet” edasi lükatakse, ei jõua aasta lõpuni kinodesse ühtegi uut filmi

Eelmise aasta suvel toimusid "Teneti" võtted Tallinnas Laagna teel.Foto: kuvatõmmis

Filmistuudio Warner Bros. anonüümne juhtfiguur väidab Washington Postis, et kui Christopher Nolan “Tenet” juulis kinodesse ei jõua, ei lase ka teised suurstuudiod kuni jõuludeni välja ühtegi uut linateost.

“Tenet” on üks vähestest Hollywoodi suurfilmidest, mille 17. juulile määratud ilmumiskuupäeva ei ole veel koroonaepideemia tõttu tulevikku lükatud. Tundub, et “Teneti” käekäigul võib filmitööstusele olla määrav mõju – kui see film koroonale anna vannub, juhtub sama ka ülejäänud Hollywoodi toodanguga.

“Kui “Tenet” ei tule välja või ei ole edukas, siis pakivad kõik teised stuudiod asjad kokku ja lähevad koju”, väidab anonüümne filmistuudio juhtfiguur. “Kuni jõuludeni uusi filme ei ilmu.”

“Tenetis” astuvad teiste seas üles John David Washingron ja Robert Pattinson.Foto: The Film Stage

“Teneti” edust võib oleneda tõepoolest palju. Tavatingimustes suudaks Christopher Nolani nimi probleemideta kinno meelitada piisavalt inimesi, et 200 miljoni dollarilise eelarvega filmiprojekt kasumit teeniks, kuid koroona tingimustes võib see muutuda.

Isegi kui kinod juuliks avatakse, jäävad tõenäoliselt kehtima sotsiaalse distantseerimise reeglid, mis piiravad seanssidele lubatavate inimeste hulka ja seeläbi ka kassatulu. Lisaks sellele soovivad paljud juulis veel arvatavasti avalikke kohti vältida ja ei lähe kinodesse.

“Tenet” on aasta üks suurimaid filme ning kui see edasi lükatakse, siis muutuvad arusaadavalt ettevaatlikumaks ka teised Hollywoodi stuudiod. Kui “Tenet” juulis ei ilmu, siis tõenäoliselt ei jõua augustis kohale ka “Wonder Woman 1984” ja septembrist lükkub kaugemale “Kena vaikne kohake 2”.

Warner Bros. on väitnud, et “Tenet” ilmub juulis ainult siis, kui New Yorgis ja Los Angeleses on olukord täielikult normaliseerunud. Kuna USA vaevleb hetkel veel koroonaepideemia küüsis, siis “Teneti” juulis ilmumine on tõsise kahtluse all.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.