Filmid

Forum Cinemase juht: Eesti kinopileti hind on Baltikumi kalleim, kuid inimesed ei nurise

Sellist pilti tõenäoliselt veel niipea näha ei saa.Foto: Unsplash

Forum Cinemase Baltikumi juhi Kristjan Kongo sõnul on viimase 8 aasta jooksul kinopileti hind baltimaade mastaabis kõige kiiremini kasvanud just Eestis ning täna peab siin kinokülastuse eest maksma rohkem kui lõunanaabrite juures.

“Kui 2011. aastal oli Eestis keskmine kinopileti hind alla 4 euro, siis nüüd on see kerkinud üle 6 euro,” selgitab Kongo. Lätis ja Leedus saab kinno minna odavamalt. Näiteks Baltikumi suurimal kinoturul Leedus jääb keskmine pileti hind alla 5 euro.

Kuid hoolimata sellest on Eesti kinoturg aastast aastasse kasvanud. Kongo toob välja, et hoolimata piletihindade tõusust on eestlased jätkuvalt valmis kinos filmide vaatamise eest raha välja käima ja hindade üle ei nuriseta.

Selles osas erineb Eesti näiteks Soomest. Põhjanaabrite juures peab kinokülastuse eest välja käima juba üle 10 euro ja see on tekitab soomlaste seas nurinat. Kuid huvitaval kombel Rootsis, kus kinopileti eest peab maksma 250 rootsi krooni ehk umbes 24 eurot, liialt kõrgete hindade üle ei nuriseta ja kinos käiakse jätkuvalt innukalt.

2019. aastal käis eestlasi kinos 2% rohkem kui tunamullu, kuid Kongo sõnul mõjub kohalikule filmifännile kõige stimuleerivamalt uute kinode avamine. Näiteks 2015. aastal, mil Eestis avati uusi kinosid ja siia jõudis ka IMAX tehnoloogia oli kasv võrreldes eelmise aastaga lausa 21%.

Eesti kinokülastajaid ootab peagi ees aga veel üks uus kogemus. Coca-Cola Plaza ja Postimaja ehitatakse kokku üheks suureks mullikilest katusega meelelahutuskeskuseks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.