Filmid

Fotod: müüki pandi haruldane sportauto, millega sõitis filmis “Kiired ja vihased 7” Vin Diesel isiklikult

11. mail pannakse oksjonile rariteetne Lykan HyperSport sõidumasin, mis jõudis kinolinale filmis “Kiired ja vihased 7”.

Tegu on haruldase autoga: “Kiirete ja vihaste” jaoks toodeti kokku kümme Lykanit, millest üheksa filmimise jooksul hävisid. Oksjonile pannakse seega ainus Lykan HyperSport, mis “Kiired ja vihased 7” üle elas.

Foto: rubixmarket

Filmi-Lykanit eristavad tavapärasest Lykanist mitmed muudatused. Näiteks on HyperSporti 720-hobujõuline mootor välja vahetatud 245-hobujõulise Porsche 718 mootori vastu. Kadunud on ka sõiduki instrumendid, rooliratta turvapadi ja küljepeeglid. Auto salongis on ka filmimise käigus tekkinud kahjustusi, mida ei ole ära parandatud.

Filmitööstuse väliselt on müüdud vaid seitse Lykan HyperSporti hinnaga 3,4 miljonit dollarit, kuid “Kiirete ja vihaste” auto saad tõenäoliselt kätte odavamalt. Enampakkumise alghind on 100 000 dollarit ning arvatakse, et lõpuks võib Lykani väärtus tõusta umbes 750 000 dollarini.

Foto: rubixmarket

Fakt, et ühe “Kiirete ja vihaste” filmi võtetel hävitati ära üheksa kallist Lykanit võib tunduda hullumeelne, aga Vin Dieseli jaoks on see tavapärane: ta on kinolinal hävitanud tohutul hulgal autosid.

“Kiirete ja vihaste” saaga järgmine film peaks kinodesse jõudma 25. juunil. Seekord jõutakse otsaga kosmosesse. Päriselt ka.

Foto: rubixmarket
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.