Filmid

Galerii: algasid uue kodumaise komöödiafilmi “Vigased pruudid” võtted

Film linastub järgmise aasta sügiselFoto: Joosep Kivimäe

14. juunil algasid Läänemaal Matsalu rahvuspargis uue kodumaise komöödia “Vigased pruudid” filmivõtted.

Armastatud rahvakirjaniku Eduard Vilde 1888. aastal valminud jutustusel põhineva linateose stsenaarium hargneb lahti 20. sajandi alguse Läänemaal, kus Lipuvere talu peremees on otsustanud oma tütred mehele panna jõukatele Mulgimaa kosilastele. Tütarde südamed kuuluvad aga juba kohalikele poistele, kellega koos sepitsetakse plaan, kuidas tülikatest peigmeestest vabaneda.

Režissöör Ergo Kulla sõnul on Eduard Vilde naljand aegumatu materjal, millega on põnev töötada: “Jutustus “Vigased pruudid” on suurepärane tüvitekst, millest saab igal ajastul teha kaasaegse ja publikut naerutava filmi. Vanema ja noorema põlvkonna vastandumise temaatika puudutab kõiki ja pakub äratundmisrõõmu igas vanuses vaatajale.”  

Filmi produtsent Kristian Taska on veendunud, et Eesti klassikaline kirjandus pakub ainest veel paljudele filmidele: “Meil on väga hea meel, et selline hinnatud dramaturg nagu Ott Kilusk inspireerus Vilde klassikalisest naljandist ja kirjutas meile mängufilmi stsenaariumi, mis on täis lusti, ilusat loodust ja nooruslikku hoogu.” 

Ka produtsent Tanel Tatter usub, et Eesti kirjandusklassika ekraniseerimine on tõusev trend: “Senine kogemus näitab, et publik võtab raamatute põhjal tehtud filmid soojalt vastu, sest neid filme tahavad näha nii raamatulugejad kui ka näiteks need, kes ei ole koolis neid teoseid kohustuslikus korras lugenud ja eelistavad ekraani kaudu kogemusi saada. Eesti kirjanduses on veel väga palju väärt materjali, millest filme teha,” lisab Tatter.

Filmis “Vigased pruudid“ mängivad Oskar Seeman (Joosep), Simo Andre Kadastu (Juhan), Maria Teresa Kalmet (Miina), Maarja Johanna Mägi (Leena), Harry Kõrvits (täidab kaht rolli: Lipuvere peremees Mart ja Mulgi peremees Mikk) Pääru Oja (Jaak), Kaspar Velberg (Enn) ja Tarvo Vridolin (mölder).

Produtsent Veiko Esken on ootusrikas näitlejate rollisoorituste osas: “Filmis astuvad üles võrratud näitlejad, kellest igaüks sobib oma rolli suurepäraselt ja kes annavad omanäolise panuse, et tuntud stsenaarium pakuks ka põnevust ja ootamatusi.”

Filmivõtted toimuvad juunis ja juulis 2022 ning film “Vigased pruudid” jõuab kinodesse 2023. aasta sügisel.

Filmi režissöör ja operaator on Ergo Kuld, produtsentideks on Kristian Taska Taska Filmist, Tanel Tatter ja Veiko Esken Apollo Film Productionsist ning tegevprodutsent on Arto Saar.

Stsenarist on Ott Kilusk, kunstnik Annika Lindemann, helirežissöör Lauri Laagus, grimmikunstnik Egle Beek ja kostüümikunstnik Kadri Vahar. Filmi levitab Hea film.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.