Filmid

Galerii: Eestis filmiti Soome menuromaanil põhinevat mängufilmi

Film jõuab kinodesse järgmisel aastalFoto: Birgit Püve

Sel suvel ja sügisel toimus Eestis Soome menuromaani “Valgus, valgus, valgus…” ainetel valmiva mängufilmi intensiivne võtteperiood, mis nüüd on lõppenud. Naaberriigi üks oodatuimaid filme võeti üles koostöös Eesti tunnustatud filmitegijatega.

Filmi Eesti-poolne produtsent, Menufilmid juht Anu Veermäe-Kaldra sõnul on tegemist ühe olulisema valmimisjärgus Soome mängufilmiga, mis jõuab nii Põhjamaade kui ka Eesti publiku ette järgmisel aastal.

Võtted toimusid Tallinnas ja selle lähiümbruses, näiteks Vasalemmas, Kosel, Maardus, Kostiveres, Viimsis ja Rannamõisas.

Film on ekraniseering tunnustatud Soome noorteromaanile “Valoa, valoa, valoa”, millega autor Vilja-Tuulia Huotarinen pälvis Finlandia Junior väärika tunnustuse.

Autobiograafiline teos räägib kahest teismelisest tüdrukust. Noorte sõprusest, elust, suhetest ja kaotusest Soome väikelinnas pärast Tšernobõli katastroofi ning hilisema majandussurutise ajal.

Romaani pealkiri “Valgus” on viide Tšernobõli tuumaelektrijaama õnnetuse hävitavale valgusele, mis autori sõnul iseloomustas tolleaegset olustikku ja inimsuhteid.

Peaosades mängivad Rebekka Baer ja Anni Illikainen ning kaasa teevad ka näiteks Pirjo Lonka ja EFTA nominent Laura Birn.

Filmi stsenaariumi kirjutas Juuli Nimemi, režissöör on tema õde, Inari Niemi, d.o.p. (director of photography) on Sari Aaltonen, peakunstnik Heini Erving ja produtsent Oskari Huttu.

Filmi tootja on Lucy Loves Drama, Eesti poolne produktsioon valmis koostöös Menufilmid OÜ-ga. Filmi peakostüümikunstnik on Neoon Must, peagrimmikunstnik Külliki Pert, filmi ametlikud fotod tegi fotograaf Birgit Püve.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.