Filmid

Galerii: Oskar Lutsu sünniaastapäeval näidati Palamusel esmakordselt filmi “Soo”

Film jõuab kinodesse veebruarisFoto: Liina Laurikainen-Päri

Laupäeval, 8. jaanuaril näidati Oskar Lutsu sünnikohas Palamusel kirjaniku 135. sünniaastapäeva puhul esmakordselt uut kodumaist mängufilmi “Soo“, mille pidulik esilinastus toimub 14. veebruaril. Filmi käis teiste hulgas vaatamas ka president Alar Karis.

Üritus kandis nime „Luts ja ahven“. Lisaks filmivaatamisele toimus taliujumine, söödi kalasuppi ja Reigo Ahven esines trummikavaga.

Üritusel osalesid filmitegijatest režissöör Ergo Kuld, stsenarist Martin Algus, produtsendid Tanel Tatter ja Veiko Esken ning peaosatäitjatest näitlejad Franz Malmsten, Hanna-Ly Aavik ja Martin Kork. 

“Soo” on põnevusest pakatav armastusfilm, mis viib meid 1917. aastasse, kui Euroopas möllas Esimene Maailmasõda ja Eesti idapiiri taga lahvatas revolutsioon.

Noor kunstnik Toomas Haava (Franz Malmsten) tuleb Pariisist tagasi venna sootallu, kus mässib ennast tahtmatult konflikti vägivaldse ja hirmsa Madjakuga (Martin Kork), kes ahistab kohalikku tütarlast Hildat (Hanna-Ly Aavik).

Kaunist ja salapärast tüdrukut hüütakse Metskassiks ning edevaloomuline Toomas avastab end äkki keset trillerlikku võitlust armastuse eest, mille panuseks on ei vähem ega rohkem kui tema enda elu. Kokkupõrkes kohaliku jõhkardiga lööb välja Toomase vastuoluline loomus ja tal tuleb nüüd korraga võidelda nii “sookolli” kui ka iseenda sees kasvava ebakindlusega.

„Soo“ pidulik esilinastus toimub 14. veebruaril ja film linastub kinodes üle Eesti vahetult enne vabariigi aastapäeva.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.