Filmid

Gigantide heitlus Eesti kinodes: kas eestlased valivad “Kiired ja vihased” või “Musta Lese”?

Kumb kassahitt teeb Eestis parema tulemuse?Fotod: Universal Pictures/Marvel Studios

Koroonapiirangute järgse ajastu raskekahurvägi on lõpuks jõudnud Eesti kinosaalidesse. Nii “Kiired ja vihased 9” kui ka Marveli kauaoodatud “Must Lesk” on avanädalavahetuste tulemuste põhjal populaarsed filmid, mis suudavad eestlased tagasi kinno meelitada.

Piiri taga on “Must Lesk” juba “Kiirete ja vihaste” kassatulu seljatamas, kuid kumba filmi eelistavad eestlased? Uurisime Forum Cinemaselt, Apollo kinolt ja Cinamonilt, kas Eesti on pigem Vin Dieseli või Scarlett Johannsoni poolt.

Diesel versus Johannson

“Paistab, et Eesti on eelkõige kiirete autode usku ja Natasha Romanoff oleks vajanud kuulsamaid kaaslaseid, et “Kiirete ja vihaste” avanädalavahetuse tulemusele vastu hakata,” räägib Forum Cinemase tegevjuht Kristjan Kongo. “”Musta Lese” tulemusega saavad kinod aga siiski rahule jääda, sest nii mõnigi Marveli varasem film jäi selja taha.”

Oma osa filmide edus ja põrumises mängib jätkuvalt ka koroonapandeemia kestev mõju. Kongo sõnul näitab kogemus, et olukorra normaliseerumiseks kulub oodatust rohkem aega, kuid muretsemiseks põhjust ei ole.

“Ilusate ilmade kiuste pole veel kinode tulemused seal kus sooviksime, ning 2019 aasta tasemini jõudmiseks läheb arvatavasti rohkem aega, kui algselt lootsime ja plaanisime,” räägib Kongo. “Arvestades kõiki asjaolusid saame siiski olla jätkuvalt optimistlikud.”

Apollo kinode Baltikumi tegevjuht Kadri Ärm kinnitab samuti, “Must Lesk” naljalt Vin Dieseli vastu ei saa, kuid tõdeb, et asi ei ole ainult eestlaste filmieelistustes, vaid ka muudes faktorites.

“”Must Lesk” teeb väga häid tulemusi aga “Fast and Furious 9″ avanädalavahetus oli siiski võimsam,” räägib Ärm. “Tuleb muidugi arvestada ka megatemperatuuridega ja Jalgpalli EM finaaliga,  teisisõnu konkurentsi “Mustale Lesele” on palju.”

“Must Lesk” võib veel võita

Cinamon Holding OÜ juhatuse liikme Andac Bagioglu sõnul Eesti kinomaastik muu maailmaga ühte sammu ei astu: kui mujal lööb “Must Lesk” rekordeid, siis siin selle filmi vastu tohutut huvi üles ei näidata.

“Kui võrrelda “Kiired ja vihased 9” ning “Musta Lese” tulemusi, siis näeme selgeid erinevusi: “Kiirete ja vihaste” vastu tunti kohe väga suurt huvi, mis hakkas langema paar päeva pärast esilinastust. “Musta Lese” puhul kohe plahvatust ei toimunud, kuid vaatajate arv püsib päevast päeva stabiilsena,” selgitab Bagioglu. “See näitab, et linastusperioodi lõpuks võib “Musta Lese” vaatajate arv “Kiiretest ja vihastest” kõrgemale tõusta.”

Bagioglu peegeldab Kongo arvamust ja väidab, et kohalikul kinomaastikul on veel tugevalt tunda koroonapiirangute mõju, kuid rolli mängivad ka soojad ilmad.

“Ma arvan, et tunneme veel piirangutejärgse perioodi mõjusid. Inimestele meeldib jätkuvalt rohkem väljas aega veeta, ” arvab Bagioglu. “Arvatavasti hakkab juuli keskpaigast ja augustis kinokülastajate arv siiski uuesti tõusma.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.