Filmid

Go3 soovitab isadepäevaks filme, kus on suurepärased isad

Soovituste seas on ka "Kena vaikne kohake"Foto: Go3

Paljudes filmižanrites on rohkelt suurepäraseid isasid – nii dramaatilistes märulites kui ka südantsoojendavates animafilmides. Go3 pani saabuva isadepäeva puhul kokku ülevaate, milliseid filme vaadata.

“King Richard: kasvatades tšempioneid“

Selles Oscariga pärjatud võitnud filmis kehastab Will Smith tenniselegendide Venuse ja Serena Williamsi isa Richard Williamsit. Film näitab, kuidas tulevaste maailma parimate tennisistide isa väsimatult töötas, et oma tütred professionaalseteks tennisistideks vorpida ning võttis vastu otsuseid ja tegi ohverdusi, mis Venuse ja Serena maailmatippu ka viisid.

“Kick-Ass: uus superkangelane“

Inimesed loovad oma lastega sidemeid erinevatel viisidel. Mõned juhendavad ja treenivad spordimeeskonda, mõned õpetavad neile rattaga sõitmist ja mõned varustavad oma järglasi raskerelvadega ja ühinevad nendega jätkuvas võitluses kuritegevuse vastu. Damon MacReady langeb viimasesse leeri, kuid selles ei kahelda, kui väga ta oma tütart armastab.

“Ristiisa“

Termin “isa” kurikuulsa Corleone perekonna kontekstis on nii hirmu kui ka armastuse sümbol. Vito Corleone perekond eksisteerib kahes osas ja ta on mõlema isa – ühelt poolt halastamatu Don Corleone, teisalt kaastundlik ja armastav isa oma lastele ja abikaasa oma naisele.

Filmis on korduvalt näha, et ta kohtleb oma perekonda ülima hoolega ja ainult koos perega viibides näitab ta oma pehmemat ja soojemat poolt. Lisaks pole peaaegu piiramatute rahaliste ressursside omamine nii halb. Kujutage ette, et olete kellegi poeg või tütar, kes võib teile anda ükskõik mida, ehkki küsitavate vahenditega! Isana on Vito paljuski täiuslik eeskuju.

“Röövitud“

Bryan Mills, keda kehastab Liam Neeson ja kuulsa meemi “I will find you” autor, on filmi esilinastusest saadik olnud musterisa rollis. Iga isa oleks hirmul, kui nad kuuleks, et mingid kaagid on nende tütre ära röövinud, kuid filmist “Röövitud“ pärit Bryan Mills võtab härjal sarvist ja ei lõpeta enne, kuniks ta tütar on tagasi ohutult kodus.

“Kena vaikne kohake“

Isegi postapokalüptilises maailmas on lapsed tähtsamad kui maailma lõpp. Filmi “Kena vaikne kohake“ keskmes on isadus. Lugu keskendub mehele nimega Lee Abbott, kes teeb kõik endast oleneva, et hoida oma lapsi postapokalüptilises maailmas turvaliselt. Ta pole küll täiuslik, aga ta on suurepärane eeskuju, kellele iga mees võib alt üles vaadata.

Muidugi, laiemal tasandil räägib film tegelikult lapsevanemaks olemisest üldiselt, kuid see keskendub isadusele erilisel viisil. Film ei näita Leed lihtsalt suurepärase isana, vaid ka imelise abikaasana, kes armastab oma naist Evelyni kogu südamest. Linateos on täis ka hetki, mis näitavad, kuidas Lee hoolib ja armastab oma lapsi – see mees elab oma laste nimel ja film näitab seda umbes tuhandel erineval viisil.

“Mina, supervaras“

Gru võib olla üks maailma parimaid superkurjategijaid, kuid ta on ka tõeliselt suurepärane isa. Hoolimata sellest, et ta sai omamoodi ootamatult kasuisaks, armastab ta tõeliselt Agnest, Edithit ja Margot.

Ta riietub haldjaprintsessiks, et Agnesel oleks suurepärane sünnipäev, osaleb tüdrukute balleti kontsertidel, loeb neile ja paneb nad igal õhtul magama. Gru on alati olemas, kui Agnes, Edith ja Margo teda kõige rohkem vajavad . Gru isana on ilmselt suurepärane, aga omada kasuvendadena Käsilasi, on maailma parim asi üldse.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.