Filmid

Hollywoodi kassahittide peaosades oli eelmisel aastal rohkem naisi kui eales varem

"Kapten Marvel" peaosas Brie Larsoniga oli eelmise aasta üks edukamaid filme.Foto: Disney

Uus uuring näitab, et 2019. aastal ilmunud suurima kassaeduga Hollywoodi filmidest olid naised peaosas 40% linateostest, mida on rohkem kui kunagi varem.

Võrreldes eelmise aastaga on naispeategelastega kassahittide hulk kasvanud 9%. Meespeaosalistega linateoste hulk on jätkuvalt mõneti suurem, moodustades 2019. aastal 43% Hollywoodi edukaimatest filmidest. Mehed ja naised mängisid võrdseid rolle 17% linateostest.

Naised palkavad rohkem naisnäitlejaid

Uuringust selgub, et naislavastajad ja -stsenaristid eelistavad enda filmides kasutada suuremal hulgal naisnäitlejaid. Naiste eestveetud filmiprojektides on keskmiselt 58% kesksetest tegelastest naised, meeste loodud filmides on see näitaja 30% madalam.

2019. aasta suurimad naispeaosalistega filmid olid muuseas “Kapten Marvel”, “Pahatar: Kurjuse käskijanna”, “Lumekuninganna 2: Elsa ja Anna uued seiklused” ning “Väikesed naised”. Naistegelased mängisid keskset rolli ka kassahittides nagu “Tasujad: Lõppmäng” ja “Star Wars: Skywalkeri tõus”.

Tundub, et see trend jätkub ka tänavu. Näiteks jõuavad sel aastal kinodesse “Must lesk” peaosas Scarlett Johannsoniga ning “Wonder Woman: 1984”, mille staariks on Gal Gadot.

Võidavad eelkõige valged näitlejannad

Filmikriitik Rebecca Harrison selgitas BBC-le, et naispeaosaliste osakaalu kasv on positiivne ja tuleb eelkõige kasuks valgenahalistele megastaaridele Angelina Jolie, Brie Larson, Margot Robbie ja Scarlett Johannson, kuid etniliste vähemuste esindatus on jätkuvalt väga madal.

Uuring leidis, et kassahittide peaosades üles astuvatest naistest olid 68% valgenahalised, 20% mustanahalised, 7% asiaadid ja 5% latiinod.

Juba 2018. aasta lõpus kirjutasime ka sellest, et viimaste aastate jooksul on naispeaosalistega linateosed muutunud meespeaosalistega filmidest kasumlikumaks.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.