Hullumeelne teooria: “Tenet” on salajane järg Christopher Nolani ühele kuulsaimale filmile

Kas Nolan hakkab uuesti ajaga mängima?Foto: BoomBeam

Mida Tallinnas filmitav Christopher Nolani triller “Tenet” endast täpsemalt kujutab? Filmi kohta ei ole veel palju teada, kuid kaks juutuuberit on välja mõelnud huvitava teooria, mis seob “Teneti” lausa kahe teise Nolani kassahitiga.

Üks omapärasemaid “Teneti” kohta käivaid teooriaid pärineb USA juutuuberilt Austin Burke’ilt, kes arutab koos kanali 3C Films eestvedajaga, mis imeloom see Nolani uus linateos siis ikka on.

Burke pakub välja, et “Tenet” võib olla salajane järg Nolani ühele kuulsaimale filmile “Algus”. Ta ei pea ka võimatuks, et “Tenet” on triloogia kolmas film, mille teine osa on Nolani kosmoseodüsseia “Tähtedevaheline”.

Aga… kuidas?

Burke’i mõttearenduse keskne osa on mõnda aega tagasi internetiavarustesse ilmunud “Teneti” poster, mis kujutab spiraalina kaugusesse kaduvat kellaplaati, millel number kümme on eriliselt punasena esile toodud.

Foto: Reddit

Ta väidab, et aja temaatika on Nolanile alati olnud südamelähedane. “Alguses” liikus aeg sügavamatesse unenäokihtidesse reisides teistsuguse tempoga ja “Tähtedevahelises” on ajas rändamisel samuti keskne roll.

Burke spekuleerib, et “Teneti” postril nähtav kellaspiraal tähendab, et ka selle filmi üks keskseid pidepunkte saab olema aeg. Tähendusrikas on ka punane number kümme ja filmi pealkiri – osa pealkirjast “Tenet” on ingliskeelne sõna ten, mis tähendab numbrit 10. Veel enam, “Tenet” esilinastub 2020. aasta 17. juulil ja “Algus” jõudis kinodesse 2010. aasta 23. juulil. Kahe filmi vahele jääb umbes-täpselt 10 aastat.

Burke’i sõnul on “Teneti”, “Alguse” ja “Tähtedevahelise” ühendavaks lüliks ka näitleja Michael Caine, kes teeb kaasa kõigis kolmes filmis. Juutuuberi arvates ei saa välistada, et Caine mängib nendes linateostes ühte ja sama ajas rändavat tegelast.

Siin on üks väga suur aga

Siiski, Burke’i teooriasse lööb piraka augu üks mäesuurune asjaolu – kõnealune “Teneti” poster on fännilooming. Tegu ei ole filmistuudio poolt väljastatud ametliku plakatiga ja seega on selle põhjal tehtud oletused pehmelt öeldes ennatlikud.

Kuid Burke’i mõttelend on tegelikult täitsa huvitav ka ilma libapostrita. On tõepoolest kummaline, et “Algus” ja “Tenet” tulevad välja peaaegu täpselt kümneaastase vahega. Lisaks sellele, et Nolani uue filmi pealkirjas on prominentselt kohal sõna ten, on see ka palindroom – keelend, mis on nii päri- kui ka tagurpidi lugedes täpselt samasugune. Pole ju mõeldamatu, et sellega tahetakse öelda, et kõik on seotud ja aeg ei ole lineaarne ja relatiivsusteooria on lopergune ja kes teab, mida veel? Eks ole!?

Või siis on võimalik, et “Tenet” ongi lihtsalt üks spioonipõnevik, millel ei ole läbi aja ringi tuiamisega vähimatki pistmist ja Nolanile meeldib Michael Caine’iga koostööd teha. Vaadake allolevat videot ja otsustage ise. Ja kui klipp on vaadatud, siis kandideerige “Teneti” Laagna tee võtetele assistendiks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.