Filmid

Iduinvestor soovitab: “Ükssarvik” saab startupi-maastikul “Kevadeks”, mida igal aastal uuesti vaadata

Kohalikud startup-maailma eksperdid soovitavad "Ükssarvikut" soojalt.Foto: kuvatõmmis

Äsja kinodesse jõudnud iduettevõtlusest rääkiv Eesti film “Ükssarvik” on asjatundjate poolt heaks kiidetud. Iduinvestor Madis Müür väidab, et filmis kujutatakse startup ettevõtjate ponnistusi elutruult ja ta soovitab kõigil minna kinno “Ükssarvikut” vaatama.

Chasing Unicorns on ülihea! Nii head huumorit Eesti filmilt poleks julgenud oodatagi ja kõik stereotüübid, allhoovused…

Posted by Madis Müür on Kolmapäev, 11. September 2019

Müür väitis Diktorile, et tema ei ole ainus investeerimismaailma asjatundja, kellele “Ükssarvik” on muljet avaldanud. “Eslinastusel oli palju foundereid ja investoreid ning kõigil olid pärast väga positiivsed emotsioonid,” selgitas Müür. “Näiteks Lauri Meidla kirjutas veel öösel mulle, et ta on ikka veel high sellest filmist.”

“Ükssarvik” on startupkomöödia, mis jutustab Liisa Pulga ja Henrik Kalmeti kehastatud kahe noore iduettevõtja teekonnast “kodugaraažist” maailma tehnoloogia mekasse Silicon Valleysse. Film põhineb enam kui 30 Eesti startup-ettevõtja sageli uskumatutel, kuid siiski täiesti reaalsetel juhtumistel viimase 15 aasta jooksul.

Koos Kalmeti ja Pulgaga teevad filmis kaasa ka Hollywoodis töötav Eesti näitleja Johann Urb ning kolm Oscarit võitnud “Whiplashis” ja menukas “Straight Outta Comptonis” mänginud Rogelio Douglas Jr. “Ükssarviku” lavastas Rain Rannu.

Lisaks Eestile filmiti “Ükssarvikut” ka välismaal. Linateose võtted toimusid 2018. ja 2019. aastal nii Eestis kui ka San Franciscos.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.