Filmid

Ilmus treiler kodumaisele filmile “Suvitajad”

Meelis Rämmeld ja Kaire Vilgats "Suvitajate" võtetel Saaremaal.Foto: Robert Lang

17. veebruaril jõuab kinodesse uus kodumaine film “Suvitajad”, mis sai äsja ka täispika treileri.

Film põhineb Juhan Smuuli samanimelisel jutustusel ning valmis armastatud kirjaniku sajandaks sünniaastapäevaks. Ühtlasi on film ka austusavaldus kunagisele kultuskomöödiale “Siin me oleme”, mis vändati sama algmaterjali põhjal.

Muhumaa looduse rüpes toimuv legendaarne lugu on filmis toodud aga julgelt tänapäeva, sest Smuuli terane nägemus vastandlikest inimtüüpidest on ajatu.

“Kalur Ärni on otsustanud nigela kalasaagi tõttu jaaniajaks suvitajad võtta. Plaan pole ju paha, kuid tema kaunisse Muhumaa tallu saabuvad ülimalt tülikad külalised: proua Sohvia, tema abikaasa Johan, nende poeg Juunior ja Sohvia kaunitarist õde Erna koos oma ärimehest kavaleri Ivoga,” kirjutatakse sisukirjelduses.

Juba esimesel pilgul on selge, et Ärnil ja tema naisel Lainel läheb suvitajatega väga keeruliseks. Pealinnast tulnud suvitajad pakatavad tähtsusest ja nõuavad erikohtlemist, samas on nende klantsi pealispinna all piinlikke saladusi, mis tüli käigus avanema hakkavad. Linnarahva jagelustesse tõmmatud maarahvas avastab nüüd ka oma elus üllatavaid kitsaskohti.

Naljakate segaduste ja intriigide saatel minnakse vastu jaaniööle ning koos võimsa lõkkega sütivad peoplatsil ka viimseni pingule timmitud kired.

“Suvitajad“ on režissöör Ergo Kulla, stsenarist Martin Alguse ja produtsentide Kristian Taska, Tanel Tatteri ja Veiko Eskeni kolmas Eesti kirjandusklassika ekraniseering.

Näitlejatest teevad kaasa Kaire Vilgats, Meelis Rämmeld, Pääru Oja, Ago Anderson, Eva Koldits, Kristel Elling, Lauri Nebel, Adele Taska, Robert Klein jt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.