Filmid

Järgmisel aastal valmib uus Eesti suhtekomöödia, mis räägib salafetišitest magamistoas

Filmivõtted on täies hoos.Foto: Kristians Alhimionoks

Eelmisel nädalal algasid Riias uue Eesti suhtekomöödia “Asjad, millest me ei räägi” võtted. Filmis lööb kaasa suur hulk tuntud Eesti näitlejaid, linateos jõuab kinodesse 2020. aasta alguses.

Film toob meieni viie erinevas vanuses paari suhteprobleemid ja salafetišid. Selgeks saab, millised tagasilöögid võivad olla asjadel siis, kui oleme otsustanud oma partneritele avaldada kogu tõe selle kohta, mis meile magamistoas tegelikult kõige rohkem meeldib.

Linateoses teevad kaasa mitmed kodumaised tipptegijad, nende seas Jan Uuspõld, Ragne Pekarev, Kait Kall, Klaudia Tiitsmaa, Egon Nuter, Liina Tennosaar, Rain Tolk, Jekaterina Novosjolova, Sten Karpov ja Liis Karpov.

Filmi lavastajateks on Eesti-Läti tandem Andrejs Ekis ja Tanel Ingi, kes tegid koostööd ka paari aasta taguse menukomöödia “Svingerid” võtetel.

Eesti näitlejad on au sees

Filmi lavastaja Andrejs Ekis ütleb, et ta armastab eesti näitlejaid. “Nad on absoluutsed professionaalid. Ma tean, et see on tavaline fraas, mida taolistel puhul kasutatakse ja tavaliselt ma hoidun sellistest fraasidest, aga praegu tuleb seda kasutada, sest see on tõsi,” ütleb Ekis pärast esimesi võttepäevi.

“Kõik näitlejad tulevad võtteplatsile, nad on rolliks valmis, neil on repliigid peas ja režissööril jääb üle öelda stseeni lõppedes lihtsalt cut. Tundub, et neile meeldivad filmivõtted kodunt veidi eemal. Nad tunnevad end võtteplatsil vabalt ja see avaldub ka nende rollisooritustes,” kiidab lavastaja.

Ekise paremaks käeks võtteplatsil “Ugala” teatri raudvara ning telesarjast “Pilvede all”, “Riigimehed” ja “Pank” tuntud lavastaja ja näitleja Tanel Ingi, kelle ülesandeks on võtteplatsil töö näitlejatega.

Tanel Ingi tunnistab, et sattus lätlastega koostööd tegema esmakordselt siis, kui nad soovisid teha eesti näitlejatega filmi “Svingerid”. “Kui praegune projekt käima läks, olime režissöör Andrejs Ekisega juba sina peal ja ta kutsus mind taas kampa.”

Filmitakse oktoobri keskpaigani

Töö sellises projekti juures on Taneli jaoks suur kogemuste omandamise võimalus. Tanel räägib, et tema ülesanne on antud projekti puhul näitlejatega stseenid enne kaamera ette minekut valmis teha.

“Teha enne võtet nendega  proove, leppida kokku, kes millist asja ja millistel põhjustel antud stseenis ajab. Kui oleme sellega ühelpool, siis tulevad juba operaator ja režissöör juurde ning liigume koos edasi, vajadusel muudame mõnda kohta, võtame vähemaks või paneme juurde.”

Suhtekomöödia võtteperiood kestab kuni oktoobri keskpaigani ning kinodesse peaks linateos jõudma esimeste eellinastustega järgmise aasta sõbrapäeval. Seejärel laiemal rindel juba 6. märtsil ehk naistepäeva nädalavahetusel.

“Ajad, millest me ei räägi” näol on tegemist  Austraalia 2014. aasta komöödiafilmi “Little Death” uusversiooniga

Filmi tootjateks on produktsioonifirmad Baltic Content Media ning Platforma Filma. Linaloo levitajaks ja kaastootjaks on kodumaine filmilevifirma Hea Film.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.