Filmid

Jõulumees Taadu Eesti Jõuluvanade Seltsist soovitab: 5 parimat jõulufilmi, mida pühade ajal vaadata

Parimaid jõulufilme oskab ju ikka soovitada ainult jõuluvana.Foto: erakogu

Kes oskab soovitada kõige paremaid jõulufilme? Eks ikka pesuehtne jõuluvana! Palusime jõuluvana Taadul Eesti Jõuluvanade Seltsist soovitada jõulufilme, mis kõige mõnusamalt pühademeeleolu hinge toovad.

Jõulufilme on palju, kuid jõuluvana Taadu toob välja just need filmid, kuna neil on armas sõnum: “Ükskõik, mis jõulude ajal ei juhtu, ükkõik, millised pahad muinasjututegelased või isegi päris inimesed ei ürita seda jõuluhinge purustada ja jõulusid ära rikkuda, siis nendes filmides tuleb esile inimeste ennastsalgavus. Inimesed aitavad kõikvõimalike vahenditega kaasa sellele, et jõuluvaim tuleks esile ja jõulud toimuksid, et inimestele saabuks suur rõõm, pühademeeleolu ja jõulurahu.”

Mõni film tutvustab jõuluvanamaal kasutatavat tänapäeva tehnoloogiat. “Filmidest näeb, et jõuluvanad ei sõida enam ringi ainult põhjapõtrade ja paberist kaardiga, vaid käivad ajaga kaasas. Paljudel on isiklik telefon, tahvelarvuti, GPS. Näiteks filmides “Artur päästab jõulud” on hästi näha, kuidas jõuluvanamaal toimub kogu andmevahetus päkapikkude ja jõuluvana meeskonnas kõikvõimalike elektrooniliste vahenditega,” selgitas jõuluvana Taadu. 

Jõuluvana Taadu ütleb, et ka jõuluvanamaal on kasutusel uuemat tehnoloogiat. Foto: erakogu

Jõuluvana Taadu selgitab ka, et tegelikult ei ole midagi kummalist selles, et jõuluvana saab olla näiliselt samal ajal mitmes kohas. Tuleb välja, et jõuluvana ei pea oma koormat üksinda kandma.

“Filmides “Jõulukroonikad” ja “Artur päästab jõulud” on tegelikult hästi ära selgitatud ka see küsimus, mis paljusid lapsi ja võib-olla ka täiskasvanuid segadusse ajab: kuidas on kaubanduskeskuses üks, kodus teine, lasteaias kolmas ja Rovaniemis neljas jõuluvana, kuidas neid kokku nii palju on?”

“Meid ongi nii palju, sest vana jõululegend räägib ka, et päkapikud saavad sooritada jõuluvanaeksami ja tublimatest saavad jõuluvanad. Püha Nikolaus oli esimene mitusada aastat tagasi, temast on alguse saanud nii-öelda jõuluvanade liikumine, jõuluvanasid tekib muudkui juurde,” lisas jõuluvana Taadu.

5 jõulufilmi, mida jõuluvana Taadu soovitab:

“Artur päästab jõulud” ehk “Arthur Christmas”

See multifilm räägib loo jõuluvana pojast Arthur Clausist, kes avastab, et jõuluvana uhke tehnoloogiaga jõulumasin ei ole viinud kohale ühte kingitust kohale.

Arthur asub seega päästma kingist ilma jäänud väikse tüdruku jõule. Temaga on kaasas vanaisa, entusiastlik päkapikk ja veel treenimata põhjapõdrad.

“Jõulukroonikad” ehk “The Christmas Chronicles

Ka selles seerias on kaks filmi. Jõuluvana Taadu soovitab neid mõlemaid 684% vaadata.

See on lugu õest ja vennast, kes peavad plaani jõululaupäeval jõuluvana videole jäädvustada. 

“Grinch”

Rohelisest jõule varastavast Grinchist on tehtud mitu versiooni, kuid alati võidab jõulumeeleolu ning ka Grinch saab lõpuks aru jõulurõõmu väärtusest.

“Klaus”

See animatsioon räägib isekast postiljonist ja eraklikust leluvalmistajast, kes saavad sõpradeks ning toovad soojust külma ja kõhedasse linna.

Kahe mehe kingitused sulatavad iidse vihavaenu ja toovad paljudele jõulurõõmu. 

“Jõulutaat” ehk “The Santa Clause

Selle kolmeosalise filmiseeria peaosas astub üles legendaarne näitleja Tim Allen. Scott Calvin tapab kogemata punase kuuega jõulumehe ning pärast seda satub jõulumaale.

Talle selgitatakse, et tema on nüüd jõuluvana, kuid mõistagi ei suuda Calvin seda esimese hooga uskuda. Aasta jooksul võtab ta aga kaalus juurde ja ta habe muutub valgeks. Lõpuks on ta sunnitud siiski oma uue rolli omaks võtma.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.