Filmid

Kas ja kuidas näeb Eestis enne uue “Star Warsi” ilmumist saaga eelmisi filme?

Mida pead tegema, et Eestis enne uue "Star Warsi" ilmumist vanemad filmid ära vaadata?Foto: Reddit

20. detsembril ilmub “Star Wars: Skywalkeri tõus” ning pool maailma tormab ummisjalu lähima kinosaali poole. Kuid mida teha siis, kui soovid enne saaga uusima linateose nägemist vaadata ära kaheksa varasemat filmi?

Kui eile võis “Star Warsi” filme leida veel erinevatest striimimisteenustest, siis täna elame juba uues maailmas. 12. novembril alustab “Star Warsi” õigusi omava Disney striimimisteenus Disney+, mis jõuab Eestisse alles 2021. aastal. Siinmail võime seega “Star Warsi” voogedastamisest suud puhtaks pühkida.

Sestap uurisime Eesti suurimatelt telekanalitelt ja teleteenuste pakkujatelt, kas enne järgmise “Star Warsi” ilmumist on plaanis vanemad filmid mälu värskendamiseks uuesti eetrisse tuua.

Kas telekast näeb?

Kuigi 11. novembril näidati TV3 eetris ühte kaheksast saaga filmist, “Rogue One: Tähesõdade lugu”, siis teisi filme TV3 vaatajateni tuua ei plaani. Siin Jõud tugev ei ole ja otsima peab mujalt.

Kanal 2 programmijuht Kaspar Kaljas selgitab, et sooviks hea meelega 20. detsembrit ootavatele “Star Warsi” fännidele lohutust pakkuda, kuid paraku ei oma Eesti Meedia filmide edastamisõiguseid. Kanal 2 seega “Star Warsi” samuti näha ei saa.

Telepurki vanemad “Star Warsid” enne uue filmi ilmumist seega ei jõua. Aga see ei ole maailma lõpp, valikuid on veel.

Aga Telia ja Elisa?

Mõne aja eest oli Telial õigus kõikide “Star Warsi” filmide näitamiseks, kuid tänaseks on lepinguperiood lõppenud ja videolaenutusest enam “Tähtede sõja” filme ei leia. Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik kinnitab, et tulevikus naasevad saaga filmid kindlasti videolaenutusse, kuid tundub, et enne “Skywalkeri tõusu” esilinastust seda ei juhtu.

Peotäit vett janustele “Star Warsi” fännidele pakub Elisa, kelle videolaenutuses on saadaval kaks saaga filmi – olemas on kõige vanem film “Uus lootus” ja üks uusimaid osasid “Jõud tärkab”. Peagi kavatsetakse filmivalikusse lisada ka “Rogue One: Tähesõdade lugu”, kuid ülejäänud viis filmi niipea Elisa vahendusel televaatajateni ei jõua.

“Star Wars: Skywalkeri tõus” on uusima “Tähtede sõja” triloogia viimane film.Foto: kuvatõmmis

Kuidas ma siis “Star Warsi” näen?

Eks ikka koopainimese kombel. Lähed poodi, ostad plaadimängija, ostad plaadi, ühendad kogu kupatuse ära ja hakkad vaatama. Ehk on sellel protsessil ka omaette väärtus, kuna meelde tulevad “vanad head” ajad ja lastel on ka huvitav näha, kuidas keskajal elati.

Näiteks Euronicsist saab hetkel Panasonicu DVD-mängija kätte 10-eurose allahindlusega hinnaga 39,99 eurot. Sama funktsiooniga Sony masin on hinnast kaotanud 50% ja maksab samuti 39,99 eurot.

Kui DVD-d pole sinu jaoks, siis “Star Warsi” saab edukalt ka Blu-ray plaatidelt vaadata. Euronicsis on hetkel näiteks Panasonicu Blu-ray mängija 20 eurot odavam ja maksab 79,99 eurot.

Kui plaadimängija on olemas, siis “Star Warsi” filmid leiad üles näiteks Laseringist. Olemas on kõik kaheksa linateost ja kui sellest jääb väheks, siis saad kõrvale haukamiseks juurde osta ka erinevaid “Tähtede sõja” seriaale. Filme saab osta eraldi ja kogumikena nii Blu-rayl kui ka DVD-del, nii et kõik peaksid leidma endale sobiva lahenduse.

Ja kui sul on lõpuks olemas õige mängija ja vajalikud plaadid, ega sa siis ka veel tegelikult hädaorust välja roninud ei ole. Nüüd tuleb välja mõelda, millises järjekorras seda eepost vaatama hakata. Õnneks oleme meie sinu eest selle keerulise töö juba ära teinud.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.