Filmid

“Kevades” Imelikku mänginud Rein Aedma tunnistab, et filmivõtted rikkusid ta ära

"Kevades" kehastas Imelikku Rein Aedma, kes täna enam Eestis ei ela.Foto: kaader filmist "Kevade"

Sajandi filmiks nimetatud “Kevade” valmimisest on möödas juba 50 aastat ja üsna pea on põhjust võtta suund kino poole, sest veebruaris esilinastub “Talve”, kus saab Oskar Lutsu välja mõeldud tegelasi taaskord näha. Sedapuhku küll vanematena, kui eelmistes teostes.

Ühte armastatud tegelaskuju Imelikku ehk näitlejat Rein Aedmat käis ajakirjanik Kristjan Pihl Austraalias ka külastamas, vahendab ERR.

Aedma meenutab koos Pihliga, kuidas 50 aastat tagasi keset koolitundi tehti uks lahti ja näidati näpuga tema peale, misjärel tehti talle teatavaks, et otsitakse lapsnäitlejaid.

Toona 16-aastane Aedma pidi rolli saamiseks kirjutama Imeliku karakterist essee, läbima rolliproovid, kus teda katsetati nii Imeliku kui Joosep Tootsina, ja õppima kandlel selgeks neli lugu, mis filmiski kõlavad.

Võtted kestsid pool aastat ja filmimisega paralleelselt toimus Palamusel tavapärane koolitöö. “Üldiselt ma olin koolis musterõpilane, ei olnud niisugust aega, millal ma kiituskirja ei saanud, aga “Kevade” rikkus tõesti ära, sest “Kevade” oli see aeg, kui ma hakkasin suitsetama.”

Milliseid ohverdusi Imeliku rolli kehastamiseks pidi tegema ja millises riigis Aedma perega nüüd resideerub, saab lugeda pikemalt ERR-I täispikast artiklist.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.