Filmid

Kinodesse jõuab sel nädalal mitu uut filmi, nende seas on ka üks Eesti mängufilm

"Vee peal"

Sel nädalal jõuab Eestis kinodesse mitu uut filmi, mille seast leiavad midagi oma maitse järele nii välismaa kui ka kodumaise kino austajad. Siin on uutest filmidest ülevaade.

“Saatanlik” (“Demonic”, 2021)

Neill Blomkampi õudusfilm räägib loo noorest naisest (Carly Pope), kes püüab teda vaevavate probleemide lahendamiseks tungida koomas viibiva ema teadvusesse. Ema süüdistatakse aga enam kui kahekümne inimese mõrvas ning valla pääsevad saatanlikud deemonid. Üleloomulikud jõud seavad ohtu kõigi kohalviibijate elud.

Film on kinodes 9. septembrist.

“Vee peal” (2020)

Režissöör Peeter Simm toob vaatajateni Olavi Ruitlase romaani ainetel valminud filmi, mille tegevus toimub 1980. aastate Võrus. Filmi peategelase Andrese (Rasmus Ermel) elus on probleeme küllaga – ema on hüpanud Rootsi, isa on kadunud Venemaa avarustesse, koolis on asjad pilla-palla ja teda kasvatav vanaisa on vahel liiga kiire rihma järele haarama. Olukorra teeb keerulisemaks seegi, et Rasmus armub esimest korda ja ei tea, mida selle tunde osas ette võtta.

Film on kinodes 10. septembrist, eellinastused toimuvad alates 7. septembrist.

“Pärast langemist” (“After We Fell”, 2021)

Castille Landoni uusim film on ülemaailmse menufilmi “Pärast” järg. Tessa (Josephine Langford) on valmis uueks eluetapiks. Ta plaanib prestiižika kolledži lõpetada hiilgavate tulemustega ja leida unistuste töökoha rahvusvahelises firmas. Tessa plaan Seattle’isse kolida ei meeldi aga Hardinile (Hero Fiennes Tiffin) sugugi, mis omakorda paneb Tessat mõtlema lahkuminekule. Järsku ilmub välja ka Tessa isa, kes on pikalt eemal olnud, ja esile kerkib Hardini perekonna suur saladus.

Film on kinodes alates 10. septembrist, eellinastused toimuvad alates 6. septembrist.

“Sõelaga vett. Merle Karusoo” (2021)

Kino Artis ja Tartu Elektriteater näitavad alates sellest nädalast filmi teatrilavastajast ja elulugude kogujast Merle Karusoost. Film heidab pilgu tema isiklikele lugudele, kajastades läbitud eluetappidel settinud tõekspidamisi ja mäletamise läbivat rolli. Režissöörid on Madli Lääne ja Kristin Raup.

Film on kinodes alates 7. septembrist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.