Filmid

Kodumaine film “Soo” jõudis kinolinalt teleritesse

"Soo" peaosades mängivad Franz Malmsten ja Hanna-Ly AavikFoto: Robert Lang

Tänavu jaanuaris linastunud Oskar Lutsu samanimelisel jutustusel põhinev mängufilm “Soo” on nüüd kättesaadav ka kodumaise teleteenuse Apollo TV vaatajatele.

Mõne kuuga kinodesse üle 45 000 vaataja toonud Ergo Kulla lavastatud “Soo” loob hurmava sümbioosi, mille sarnast ei ole Eesti kinomeistrid veel varem näinud.

“Tõsiasi, et film vaatajate poolt nii hästi vastu võeti, pani meid juba varakult tegutsema, et saaksime kodumaise linateose ka võimalikult kiiresti ka Apollo TV valikusse tuua,“ kommenteeris Apollo TV turundusjuht Andry Padar pressiteates.

“Tänaseks oleme sellega hakkama saanud ning loodame, et vaatajad naudivad filmi kodudes niisamuti kui kinodes,” lisas ta.

Padar toob välja, et see on suurepäraseks uudiseks neile, kes viirusleviku või kiirete toimetuste tõttu filmist kinolaval sootuks ilma jäid.

“Meie eesmärk Apollo TV platvormiga on pakkuda parimat filmikogemust just seal, kus inimesed ennast kõige mugavamalt tunnevad – on see siis kodus, suvemajas või mujal – ning seda igas Eestimaa nurgas,” märkis Padar.

Ta lisas, et juba lähiajal on Apollo TV-sse lisandumad praegu kinodes laineid lööv “Apteeker Melchior“.

Oskar Lutsu samanimelisel jutustusel põhineva mängufilmi “Soo” sündmustik toimub 1917. aastal, kui Euroopas möllas Esimene Maailmasõda ja Eesti idapiiri taga lahvatas revolutsioon. Noor kunstnik Toomas Haava (Franz Malmsten jr) tuleb Pariisist tagasi venna sootallu ja mässib ennast tahtmatult konflikti vägivaldse ja hirmsa Madjakuga (Martin Kork), kes ahistab kohalikku tütarlast Hildat (Hanna-Ly Aavik).

Kaunist ja salapärast tüdrukut hüütakse Metskassiks ning Toomas avastab ennast järsku keset pinevat võitlust armastuse eest, mille tõttu tuleb tal rinda pista nii kohaliku jõhkardiga kui ka eneses kasvava ebakindlusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.