Filmid

Kodumaine komöödia “Kuulsuse narrid” jõuab kinodesse uue aasta alguses

Foto: Robert Lang

Eduard Bornhöhe jutustusel põhineva mängufilmi “Kuulsuse narrid” võtted Tallinnas ja Viljandis on lõppenud. Kinolinale võib filmi oodata juba 15. Jaanuar 2022. 

“Kuulsuse narrid” on esimene osa Eduard Bornhöhe 1892. aastal ilmunud ja menukiks tõusnud satiirilisest jutustusest “Tallinna narrid ja narrikesed“. Samanimelise komöödiafilmi võtted algasid Tallinnas ja lõppesid eelmisel nädalal Viljandis. 

Mängufilm viib vaataja eelmise sajandi algusesse, kui Eestimaa oli veel tsaaririigi osa. Tärkamas oli uhkus oma rahvuse üle ja soov iga hinna eest rahvale midagi igavikulist kinkida – olgu selleks siis õhus lendav imemasin või maakeeli kirja pandud väärtkirjandus. Paraku jäi mõnikord puudu andest, teinekord vaimsest valmisolekust, et võiks sündida tolle aja start-up, Skype või ESTcube. 

Foto: Robert Lang

Filmis mängivad Karl Robert Saaremäe (Saalomon Vesipruul), Veiko Porkanen (Tatikas), Maiken Pius (pesunaine Agnes), Ott Sepp (Värdi), Saara Nüganen, Marian Heinat, Loviise Kapper, Argo Aadli, Margo Mitt, Vallo Kirs, Margus Jaanovits, Guido Kangur, Stefan Kristofer Soeson, Ott Raidmets, Tiit Sukk ja Jüri Lumiste. 

Filmi režissöör on Ain Mäeots, stsenarist Ott Kilusk, operaator Mihkel Soe ja kunstnik Karoliina Kull. Filmi produtsendid on Kristian Taska ja Adeele Tähemaa Taska Filmist (“O2”, “Talve”, “Klassikokkutulek”) ning Tanel Tatter ja Veiko Esken Apollo Film Productions’ist (“Talve”, “Vanamehe film”). Filmi levitab “Hea film”. 

Toimetas Martin Liivand.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.