Filmid

Koguperefilm “Lightyear” jääb samasooliste musitamise tõttu mitmes riigis näitamata

Film jõuab kinodesse 17. juunilFoto: outnow.ch/Disney

Peagi jõuab kinodesse film “Leluloo” kosmoserändur Buzz Lightyearist. Kuna filmis on aga korraks näidatud kahe naise vaheline suudlus, on mitmed riigid otsustanud filmi kinodesse mitte lubada.

Filmi näitamisest on sel põhjusel seni keeldunud 14 riiki Lähis-Idas ja Aasias. Näiteks on nende seas Araabia Ühendemiraadid, Saudi Araabia, Egiptus, Indoneesia, Malaisia ja Liibanon. Peagi võib nimekirja lisanduda ka Hiina, kus filmi näitamine on hetkel küsimärgi all, kirjutab Reuters.

“Lightyeari” produtsendi sõnul soovis Hiina filmist teatud stseenid välja lõigata, ent Disney ei olnud muudatustega nõus. Araabia Ühendemiraatide esindaja sõnul ei saa filmi riigis näidata, sest homoseksuaalsust peetakse seal kriminaalseks.

Filmis on peategelase üks lähedasi sõpru kosmonaut Alisha, kes on abielus naisega. Filmis meenutatakse Alisha ja ta abikaasa suhte meeldejäävaid hetki, mille seas on ka põgus suudlus. Just selle stseeni pärast mitmed riigid filmi näitamisest keeldunud ongi.

Muidu jutustab film aga loo kosmoserändur Buzz Lightyearist.

“Kõik teavad “Leluloo”-saaga kartmatut kosmoserändurit Buzz Lightyeari, aga nüüd on aeg teha tutvust mehega, kes oli selle lelu inspiratsiooniallikaks. Hoogne ulmeseiklus “Lightyear” jälgib legendaarset astronauti läbi terve galaktika kulgeval tormakal teekonnal, abiks rühm algajaid kadette ning tema robotist kaaslane Sox,” kirjutatakse filmi tutvustuses.

Film jõuab Eesti vaatajateni 17. juunil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.