Filmid

Kõneõpetaja sõnul räägib Lady Gaga “House of Gucci” filmis vale aktsendiga

Lady Gaga kehastab filmis Patrizia ReggianitFoto: outnow.ch/Universal Pictures International Switzerland

Õigepea jõuab kinodesse film “House of Gucci”, kus Lady Gaga kehastab Gucci moemaja rajaja lapselapse naist Patrizia Reggianit. Alates esimese treileri ilmumisest on mitmed juhtinud tähelepanu Lady Gaga aktsendile ning nüüd ütles sõna sekka ka kõneõpetaja.

“Ma tunnen end halvasti, et seda ütlen, aga Gaga ei räägi filmis itaalia, vaid hoopis vene aktsendiga,” sõnas Francesca De Martini, kes töötas sama filmi juures Salma Hayeki kõneõpetajana.

“Mul olid võtteplatsil klapid kõrvas, et Salmat kuulda ja teda vajadusel parandada ja nii kuulsin ma ka Gagat rääkimas,” lisas De Martini, tõdedes, et aktsendiga oli probleeme ka teistel näitlejatel.

“Kui sa treilerit vaatad, siis kuuled seal väga palju erinevaid aktsente,” märkis ta, lisades, et projektil puudus tegelikult professionaalne kõneõpetaja. De Martini ise liitus filmitiimiga vaid seetõttu, et Hayek soovis endale õpetajat, kes teda aktsendi tabamisega aitaks.

“Ma olin väga üllatunud, kui mind kutsuti ja sama üllatunud olin ka siis, kui kuulsin, et tiimis ei olegi ühtegi kõneõpetajat,” ütles De Martini.

Gaga on varem öelnud, et ta rääkis üheksa kuud aktsendiga, et see endale sisse harjutada ja oma karakter tänu sellele tõetruumaks teha.

“House of Gucci” põhineb 2001. aastal ilmunud Sara Gay Fordeni samanimelisel raamatul ja jutustab loo Guccide perekonnast. Eelkõige keskendub Ridley Scotti linateos just moemaja rajaja Guccio Gucci pojapojale Maurizio Guccile (Adam Driver) ja tema eksnaisele Patrizia Reggianile (Lady Gaga), kes väidetavalt oma mehe tapmiseks palgamõrvari palkas.

Film jõuab kinodesse 26. novembril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.