Filmid

Kõrges eas suri Olivia de Havilland, legendaarse filmi “Tuulest viidud” viimane elus olnud näitleja

Olivia de Havilland filmis "Tuulest viidud".Foto: kaader filmist

104-aastaselt suri Pariisis näitlejanna Olivia de Havilland, kes kogus tuntust 1939. aastal ilmunud filmiga “Tuulest viidud”. Havilland oli “Tuulest viidud” näitlejateansambli viimane elusolev liige.

1930-ndatel kogus Havilland tuntust tänu filmidele nagu “Robin Hood” ja “Tuulest viidud”, kuid kulisside taga võitles ta filmistuudioga Warner Bros, soovides võimalust mängida varasemast keerukamaid rolle.

Warner Bros ei olnud Havillandi sooviga päri, mistõttu otsustas naine stuudioga lepingu lõpetada. Nii lihtsalt see muidugi ei käinud ja 7-aastasest lepingust vabanemiseks mindi kohtusse, kust Havilland tuli võidukalt välja. Hiljem on sarnaseid juhtumeid hakatud kutsuma “Havillandi seaduseks”.

Olivia de Havilland 2006. aastal Los Angeleses. (C) Foto: Everett Collection/Shutterstock

Hiljem sai Havilland lõpuks võimaluse mängida tõsisemaid tegelaskujusid ja teenis 1947. aastal enda esimese Oscari parima naisnäitleja kategoorias. Kokku võitis ta karjääri jooksul kaks Oscarit.

Kaheksa Oscariga pärjatud 1939. aasta film “Tuulest viidud” eemaldati hiljuti rassismisüüdistuste tõttu HBO Max striimimisplatvormilt. Mõnda aega hiljem naases film HBO Maxi, kuid koos ajaloolist konteksti selgitava sissejuhatusega.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.