Filmid

Kumu Dokumentaali uue hooaja avab Ennio Morricone portreefilm

"Ennio. Maestro"Foto: kaader filmist

Ühele maailma suurimale filmiheliloojale pühendatud linateosega avab Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sari oma uue hooaja.

“Ennio. Maestro” (Ennio) on Giuseppe Tornatore kummardus oma kaasmaalasele ja sõbrale, 2020. aastal surnud Ennio Morriconele, kes on kirjutanud muusika ligemale 500 filmile.

Viis aastat tehtud väga põhjaliku linateose keskmes on kahe sõbra südamlik ja avameelne vestlus, mis sai teoks natuke enne maestro surma ja mida täiendavad arvukad muusika-, arhiivi- ja intervjuukatked, rääkijateks filmi- ja muusikamaailma suurkujud alates Clint Eastwoodist ja Quentin Tarantinost ning lõpetades Bruce Springsteeni ja Hans Zimmeriga.

“Nõudlikult detailne, fantastiliselt meelelahutuslik ja üdini rammestav,” kirjutas Briti ajaleht The Guardian selle 2021. aastal Veneetsia filmifestivalil esilinastunud ja tänavu Itaalia filmiakadeemia aasta parima dokumentaalfilmi auhinna pälvinud linateose kohta.

Kolmapäeval, 4. jaanuaril kell 18 Kumu auditooriumis linastuva filmi juhatab sisse helilooja Tõnu Kõrvits, kes võitis viimasel Pimedate Ööde filmifestivalil parima filmimuusika auhinna.

Kokku linastub Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja talvehooajal 13 filmi, millest viis on pühendatud arhitektuurile.

Filmide koha saab lähemalt lugeda https://kumu.poff.ee/.

Kultuuriteemaliste filmide sarja “Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF. Sissepääs kõigile selle sarja seanssidele on prii.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.