Filmid

Kumus näeb homme tasuta filmi džässi suurkujust Miles Davisest

Miles Davis.Foto: kaader filmist

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja järjekordne film portreteerib inimest legendi taga – üht kõigi aegade suurimat džässmuusikut Miles Davist.

Ameerika dokumentalisti Stanley Nelsoni “Miles Davis: Birth of the Cool”, mis linastub Tallinnas sel kolmapäeval, pole esimene film Miles Davisest. Ent kõige ülevaatlikum kindlasti. 

Vaataja ees ei hargne lahti mitte ainult selle suure artisti erakordselt otsinguline muusikaline teekond – bebop’ist cool jazz’i, jazz fusion’i, rock’n’roll’i ja isegi hiphopini –, vaid ka tema kirev eraelu, selle pahupool: narkosõltuvus ja vägivaldsus. Samuti kokkupuuted rassismiga, mis tema kujunemist mõjutasid ja mille vastu ta elu lõpuni võitles.

“See pole mitte ainult film Miles Davise elust. See räägib ka sellest, kuidas on olla mustanahaline Ameerika Ühendriikides,” on öelnud režissöör Stanley Nelson ise.

Linateos kandideeris tänavu ka parima muusikafilmi Grammy auhinnale.

30. septembril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse trompetist Allan Järve. Film on inglise keeles ilma tõlketa ja sissepääs on kõigile tasuta.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.