Filmid

Kumus saab tasuta näha kaheksat dokumentaalfilmi

"Maailma kõige ilusam poiss", Björn Andrésen nüüdFoto: kaader filmist

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sari alustab kevadhooajaga ning vaatajateni jõuab ligi kahe kuu jooksul kaheksa filmi, mida saab tasuta vaadata.

Kevadhooaeg lükatakse käima 6. aprillil, mil huvilisteni jõuab Rootsi dokumentalistide Kristina Lindströmi ja Kristian Petri film “Maailma kõige ilusam poiss”. See on lugu sellest, kuidas maailma kõige ilusamast poisist sai maailma kõige kurvem mees.

Aastal 1970 sõitis režissöör Luchino Visconti läbi pool maailma, et leida poissi, kes kehastaks tema filmis “Surm Veneetsias” Tadziot ehk täiuslikku ilu. Otsitu leidis ta Stockholmist – õrna ja häbeliku 15-aastase noormehe, kellest sai pärast esilinastust maailma kõige ilusam poiss, nagu Visconti teda oma intervjuudes nimetas.

Kuulsuse eest tuli paraku maksta ning pool sajandit pärast filmi esilinastust püüab Tadziot kehastanud Björn Andrésen mõista, mis juhtus ja kuhu kadus õnn.

Kolmapäeval, 6. aprillil kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse filmirežissöör Peeter Simm.

Lisaks avafilmile linastub Kumus aga veel seitse filmi. David Bittnerit, kes uurib Alaskal grislide elu, portreteerib filmis “Grislide seas” Šveitsi dokumentalist Roman Droux.

Soomes elav somaallane Mustafe naaseb oma ajaloolisele kodumaale, kui sealt leitakse suures koguses kulda. Kas ta leiab üles oma juured, jälgib Soome dokumentalisti Inka Achté film “Kuldne maa”.

Taani režissöör Jesper Dalgaard uurib filmis “Fännid eluks ajaks” ennast tantsuansamblile Kandis pühendanud fännide hingeelu.

Mööda Amazonast – ainsat teed, mis ühendab väikesi kogukondi suure maailmaga – sõidavad oma filmis “Amazonase veenid” peruulased Álvaro ja Diego Sarmiento ning eestlane Terje Toomistu.

Jaapani kunstnikku, multimeediateatri Dumb Type üht asutajaliiget Shiro Takatanit portreteerib filmis “Shiro Takatani. Looduse ja tehnoloogia vahel” itaalia režissöör Giulio Boato.

“Päästja müügiks. “Salvator Mundi” lugu” on põnevik, milles prantsuse režissöör Antoine Vitkine heidab valgust kunstiajaloo salakambritest päevavalgele ilmunud ja Leonardo da Vincile omistatud maali „Salvator Mundi” uskumatule loole, mis kulgeb mööda raha, võimu ja pettuse varjatud radu.

Kevadhooaeg lõpeb 25. mail, kui linastub nimeka inglise filmitegija Edgar Wrighti “Sparksi vennad” – USA ansamblist Sparks, kes esineb 4. mail ka Tallinnas.

Kultuuriteemaliste filmide sarja Kumu dokumentaal korraldavad Kumu ja PÖFF. Sissepääs kõigile selle sarja seanssidele on tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.