Filmid

Kurvad uudised: Ämblikmehe päevad Marveli filmides on tõenäoliselt loetud

Ämblikmees on takerdunud suurfirmade rahaprobleemide võrku.Foto: Gizmodo

Tundub, et Ämblikmehe staaž Tasujate ridades jääb lühikeseks. Disney lahkhelide tõttu võrguheitja õigusi omava Sony Picturesiga ei produtseeri Marvel enam järgmiseid “Ämblikmehe” filme.

Nagu ikka, siis tundub ka seekord, et asi on rahas. Kehtiva kokkuleppe kohaselt teenib Disney “Ämblikmehe” filmide kassatulust 5%, kuid pärast kahe ülieduka võrguheitja filmi valmis väntamist leiti, et sellest ei piisa. Väidetavalt soovis Disney jagada Sony’ga pooleks nii filmidelt teenitava tulu ja ka nende loomise kulud. Sony ei olnud sellest pakkumisest huvitatud.

Marveli produtseeritud “Ämblikmees: Kodust kaugel” on Sony Picturesi läbi aegade edukaim film.Foto: Sony

Kuulu järgi on Sony pettunud, et Disney soovib “Ämblikmehe” filmide pealt rohkem raha teenida ja nad ei ole rahul ka sooviga, et Marveli juht ja superprodutsent Kevin Feige võiks tulevaste võrguheitja filmide juures mängida väiksemat rolli. Feige on olnud kõigi Marveli kinouniversumi filmide produtsent ja on viimase 10 aasta jooksul Disney’le kokku teeninud üle 27 miljardi dollari.

Miks peaks tahtma Disney “Ämblikmehe” filmide juurest ära tuua oma kuldmune muneva hane Feige? Väidetavalt on tal lihtsalt liiga palju teha, kuna ta on kõrgeimal tasemel seotud absoluutselt kõigi firma filmi- ja teleprojektidega. Lisaks Marveli kinouniversumi järgmise faasi elluviimisele peab ta nüüd tegelema ka Disney+ seriaalidega. Tal ei ole lihtsalt aega.

Sony’l on Ämblikmehega omad plaanid.Foto: Dendy Cinemas

See kõik tähendab, et vähemalt asjade hetkeseisu arvestades Ämblikmeest tulevastes Marveli filmides kohal ei ole. Võrguheitja filmid ei kao aga kinolinalt kuhugi. Sony on asunud filmidega nagu “Ämblikmees: Uus universum”, “Venom” ja veel ilmumata “Morbius” üles ehitama enda “Ämblikmehe” kinouniversumit ning võrguheitjat kehastaval Tom Hollandil on lepingus kirjas veel kaks filmi.

Marveli peakorteris see-eest lüüakse hetkel kahtlemata häirekella. Tom Hollandi Ämblikmees on uusimates Marveli filmides asetatud kesksele kohale ja on selge, et filmitegijatel on temaga suured plaanid. Kui Disney ja Sony läbirääkimised ei liigu uues suunas, siis peab Marvel potentsiaalselt enda tulevikuplaanid ümber tegema.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.