Filmid

Lauda Mäng on tänašega läbi! “Vanamehe” filmi uus tiišer võtab eeskuju “Troonide mängust”

Loodetavasti tuleb "Vanamehe film" parem kui "Troonide mängu" viimane hooaeg. Foto: Vanamehe filmi Facebooki konto kuvatõmmis

“Troonide mäng” pole ainus, mis täna otsad kokku tõmbab. Uusimast “Vanamehe” filmi tiiserist selgub, et aeg on joon alla tõmmata ka Lauda Mängule.

Filmi Facebooki kontole postitatud klipis näeme vanameest istumas “Troonide mängu” kuulsa Raudtrooniga sarnasel moodustisel, mis on aga kokku pandud labidatest, rehadest, hangudest ja muudest tööriistadest. Vanamees ise aga kurdab, et unustas laudaukse lahti, mistõttu on nüüd kõik loomad plehku pannud. Ja nii ongi see Lauda Mäng läbi saanud!

Eelmise aasta oktoobris käis Diktor nukustuudios külas ja produtsent Mikk Mägi rääkis toona, et nukufilmi tegemine on väga aeganõudev, sest salvestatakse 12 kuni 24 kaadrit sekundis. See tähendab, et ühe sekundi nukufilmi tarvis liigutatakse nukke isegi kuni 24 korda.

Nii võib ühe sekundi tegemine olla väga ajakulukas. “Mõni animaator võib teha isegi 20 sekundit päevas, kuid teine plaan võib jällegi nii keeruline olla, et selle ajaga jõuab ainult ühe sekundi ära teha,” selgitas Mägi.

“Vanamehe” nukufilm jõuab kinodesse 27. septembril.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.