Filmid

Leelo Tungal: 4 põhjust, miks vaadata lastefilmi “Eia jõulud Tondikakul”

Leelo Tungal jagab lastefilmi "Eia jõulud Tondiakul" kohta kiidusõnu. Foto: PM/SCANPIX BALTICS

7. detsembril esilinastub kinodes Anu Auna uus lastefilm “Eia jõulud Tondikakul”. Lastekirjanik Leelo Tungal on filmi juba näinud ja temaga vesteldes noppisime välja neli põhjust, miks on tema arvates linateos kindlasti kinokülastust väärt.

1. Film on lõbus, kuid ka õpetlik

Tungal arvab, et “Eia jõulud Tondikakul” on kindlasti lõbus lastefilm, mis suudab väikeste kinokülastajate meelt lahutada, kuid linateosesse mahub siiski ka õpetlikkust ja mõttesügavust.

“See on väga positiivne film lastele, milles on olemas ja sügavam sõnum”, arvan Tungal filmi temaatika kohta.

2. Tegu jõuluselt lastesõbraliku perefilmiga

Detsembri lähenedes tekib ikka soov minna kinno vaatama midagi, millest justkui õhkuks piparkoogilõhna ja kaneelihõngu.

Tundub, et “Eia jõulud Tondikakul” võib olla jõulutunde otsinguil peredele õige valik, kuna Tungla sõnul sobib linateos “väga hästi nii lapse kõige esimeseks filmiks ja ka jõulufilmiks.”

3. Tuntud näitlejad toovad tegelased kaunilt ellu

Veel kiitis Tungal ka filmi näitlejatööd. Tema arvates said nii suured kui ka väikesed osatäitjad oma tööga väga hästi hakkama. “Tambet Tuisk ja Juhan Ulfsak oleks nagu loodud alati vastanduma”, muheleb Tungal. “Üks on alati halb ja teine on alati hea.”

Lisaks neile astuvad filmis üles Paula Rits, Siim Oskar Ots, Märt Pius, Priit Pius, Priit Võigemast, Mirtel Pohla, Liis Lemsalu, Meelis Räämeld, Anne Reemann, Tõnu Oja.

4. Ohtralt looduslikku silmailu

Lisaks kõigele eelnevale arvab Tungal, et “Eia jõulud Tondikakul” on ka visuaalselt muljetavaldav teos, miks pakub rikkalikult silmailu. Tunglale avaldas eelkõige muljet asjaolu, et linateoses saab näha hulgaliselt kauneid Eesti loomi ja ilusat loodust.

Eesti sajanda aastapäeva raames valminud”Eia jõulud Tondikakul” räägib 10-aastasest neiust nimega Eia, kelle elu võtab ootamatu pöörde kui ta viiakse ootamatult talvevaheajaks liinast salapärasesse Lõuna-Eesti tallu.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.