Filmid

LHV ekspert soovitab: 1 seriaal ja 2 filmi, mis teevad sinust targema investeerija

Vaata kasulikke filme ja seriaale, mis aitavad raha kasvatada.Foto: Dough Roller

LHV panga maakler Marten Raudsepp soovitab 2 filmi 1 seriaali, mis aitavad finantsmaailma paremini mõista ja teevad sinust edukama investori.

Kui mõelda investeerimise peale, siis kindlasti tekib alustaval investoril küsimus – kus saada vajalikku informatsiooni investeerimisotsuse vastuvõtmisel?

Kindlasti on kõige põhjalikumad ja objektiivsemad variandid mõistagi ettevõtete finantsaruanded, kus saab lugeda konkreetse ettevõtte käekäigu kohta. Kuid kuidas ammutada informatsiooni, mis aitab paremini mõista kogu finantsmaailma või konkreetse sektori toimimist?

Alljärgnevalt mõned vaatamissoovitused, mis võiks ühele finantshuvilisele huvi pakkuda.

The True Cost

See 2015. aastal valminud dokumentaalfilm räägib rõiva- ja moetööstuse olemusest ja äri ülesehitusest tänapäeva globaalses maailmas. Sektor, mis viimastel aastatel on tugevalt surve all olnud on seda ilmselt ka tulevikus, kuna hetkel kasutusel olev ärimudel ei ole järjest kasvavas keskkonnateadlikkuses jätkusuutlik.

Dokumentaalfilm aitab lahti mõtestada seda, mis on kiirmoe tarbimise tegelik hind ning kuidas kogu sektor toimib, viies vaatajat pildiga suurte rõivabrändide tootmisvabrikutesse Aasia erinevates piirkondades.

“The True Cost” on saadaval Amazon Prime’i vahendusel.

Dirty Money

2018. aasta jaanuaris ilmunud kuueosaline seriaal “Dirty Money” avab suurettevõtete köögipoole ning näitab, mida ollakse valmis tegema, et saada soovitud tulemusi. Igas osas võetakse luubi alla viimaste aastate skandaalide keskmes olnud ettevõtted ning harutakse üksipulgi lahti, kuidas täpsemalt info liikus ja kes niite tõmbas ning mis omas rohkem võimu – hirm või raha.

Seriaalist käivad läbi Volkswageni 2015. aasta CO2 emisioonipettus, Suurbritannia suurpanga HSBC rahapesu, Valeant Pharmaceuticals ravimite hinnatõus, Donald Trumpi manipulatsioonid ja palju teisi teemasid.

Kindlasti on viimastel aastatel lähiregioonides toimunud sündmused pakkunud palju kõneainet ning võib eeldada, et järgnevatel hooaegadel võib seriaalis ka Eestile lähedal seisvaid ettevõtteid.

Vaata seriaali Netflixi vahendusel.

Money for Nothing: Inside the Federal Reserve

USA föderaalreserv on oma enam kui 100-aastase tegutsemisaja jooksul muutunud maailma suurimaks majanduse mõjutajaks, mille iga koosolekut kuulatakse hinge kinni pidades.

Föderaalreservi võimuses on reaalselt kontrollida USA majandust ja seeläbi mõjutada ka kõiki teisi suuremaid piirkondi. Enamus meist ei kujuta täpsemalt ette, milles FED-i töö seisneb ning kuidas majandust kontrollitakse, kuid mainitud dokumentaalfilm annab selle kohta hea ülevaate.

Nüüd, kui viimasest kriisist on möödunud üle 10 aasta ongi hea vaadata, mida on 2008. aasta sündmustest õpitud ning mida tehakse selleks, et järgmist kriisi vältida.

See film on täispikkuses saadaval YouTube’is.

Mida vaadata, kui need filmid on juba nähtud?

Kui jutt juba 2008. aasta peale läks, siis kahtlemata tekitasid lahti rullunud sündmused palju materjali erinevate dokumentaalide ja filmide tegemiseks.

Keda täpsemalt huvitab, kuidas maailma raputanud suurim finantskriis pärast 1930. aastate suurt depressiooni aset leidis ning eskaleerus, leiab kindlasti endale vaatamiseks midagi sobivat. Mõned näited: “Inside Job”, “Margin Call”, “The Big Short” (vaata siit), “Too Big to Fail” ja palju muud.

Kindlasti ei saa ühestki eelpool nimetatud seriaalist/filmist konkreetset aktsia ostu- või müügisoovitust, vaid pigem aitavad need läbi visuaalse pildi paremini mõista üleüldist finantsmaailma ja selle toimimist ning paremini mõista erinevaid pusle tükke enda investeerimispildi kujundamisel.

Edu vaatamisel!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.