Filmid

Maailma üks suurimaid filmistuudiod hakkab projekte valima tehisintellekti abil

Warner Bros. viimase aja edukaim film on eelmisel aastal linastunud "Joker".Foto: kaader filmist

Hollywoodi üks juhtivaid filmistuudiod Warner Bros. hakkab tulevikus kasutama tehisintellekti abi, et selgitada välja kõige kasumlikumad filmiprojektid.

Warner Bros. kavatseb rakendada tehnoloogiafirma Cinelyticsi loodud tehisintellekti, mida on juba neli aastat testitud. Firma asutaja  Tobias Queisseri sõnul suudab nende programm kaasa tegevaid näitlejaid ja filmi sisu arvesse võttes sekunditega välja arvutada kui hästi linateos publiku poolt vastu võetakse.

See ei tähenda, et Warner Bros. on nüüd tehisitellekti juhitud filmistuudio. AI-d rakendatakse nõuandvas rollis ning lõplikud otsused filmiprojektide kohta võtavad jätkuvalt vastu inimesed.

Warner Bros. filmid ei ole viimastel aastatel olnud kõige edukamad. Superkangelaste žanris ei ole suudetud Marveliga sammu pidada – “Batman vs Superman: Dawn of Justice” ja “Justice League”  põrusid, kuigi “Wonder Woman” ja eriti eelmise aasta “Joker” on suutnud olukorda mõneti parandada.

Küllap loodetakse, et Cyneliticsi tehisintellekti abil suudetakse kinolinale tuua rohkem hitte ja vähem fopaasid. Kuid Marveli impeeriumi lammutamine saab olema tahes-tahtmata keeruline ülesanne.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.