Filmid

Maailmameister Ott Tänakust avaldatakse täna kaks värsket lühifilmi

Ott Tänak ja Martin Järveoja teel esilinastusele eelmise aasta aprillis.Foto: Sterotek Film

Aasta tagasi 11. aprillil toimus “Ott Tänak – The Movie” esilinastus, millele elasid kaasa tuhanded inimesed. Filmi esimesel aastapäeval saab vaadata seniavaldamata kaadreid mullusest Kataloonia rallist ja Oti esimestest sammudest motospordimaailmas.

Tänaku filmi loonud produktsioonifirma Sterotek Film on otsustanud dokumentaali aastapäeva väärikalt tähistada ning teha Netikinos fännidele kättesaadavaks lühifilm Kataloonia rallist, kus Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid maailmameistritiitli ning mis näitab maailmameistriks tulemise pinget ja emotsioone.

Lisaks on filmitegijad kokku pannud veel ühe lõigu seniavaldamata materjalist Oti rallisõitja algusaastatest Saaremaal. Kõike seda saab vaadata veebilehel netikino.ee.

Tänaku filmi avapauk oli ootamatult uhke

“See oli tõesti ootamatu, et nii suured rahvahulgad tulevad lippudega tee äärde Otti ja Martinit tervitama. Siiani tekib sellele mõeldes südames soe tunne. See näitab, kui väga Eesti rahvas oma kangelasi toetab ja neile kaasa elab,” ütles filmi produtsent Eero Nõgene.

Nii suurejooneline filmi esilinastus, mis ületas isegi riigipiirid, korraldati Eestis esimest korda. Sündmust näidati otseülekandes online ja sotsiaalmeedia kanalites, mille vahendusel jõudis see üle maailma ja mida vaatas umbes 100 000 inimest. 

Kogu ettevõtmise taga oli Sterotek Film, keda tunnustas hiljuti ka Turundajate Liit, kui veebiülekande vahendusel kuulutati välja Kuldmuna 2020 võitjad. Sterotek Film pälvis kaks kuldmuna ehk esikohta, ühe filmi kommunikatsiooni eest ning teise filmi esilinastuse kui aasta parima promotsiooniürituse eest. 

Tunnustatakse ka piiri taga

Sel nädalal sai aga produktsioonifirma tunnustuse osaliseks ka Euroopast, kui tehti teatavaks PR-tööstuse 2020 SABRE Awards EMEA finalistid. Sterotek koostöös bürooga Hamburg ja Partnerid jõudis viie parima hulka kategoorias marketing to woman, filmi kampaaniat hinnati, kui Euroopa ühte parimat naistele suunatud kommunikatsiooniprojekti.

“Olla nomineeritud kõrvuti Euroopa parimate PR-i asjatundjatega on väga suur au. Meie üks eesmärk oligi meelitada kinno filmi vaatama ka naised. Saime naistelt uskumatult palju tagasisidet, et nad said väga emotsionaalse elamuse osaliseks ja paljud on filmi vaadanud suisa mitu korda. Eesti rallisport on kindlasti saanud juurde hulgaliselt fänne õrnema soo esindajate seast,” ütles Nõgene.

“Ott Tänak – The Movie” on leidnud palju kajastust ka välismeedias, sealhulgas maailma juhtivates motospordiajakirjades Autosport ja Motorsport News ning portaalis DirtFish. Et teha film globaalselt kättesaadavaks kõikidele huvilistele, lõi Nõgene voogedastuskeskkonna Netikino. Tänaseks on seal filmi vaadatud 57-st erinevast riigist. Eesti kõrval kõige enam Itaaliast, Soomest, Ühendkuningriigist ja Austraaliast.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.