Filmid

Mängufilm “Talve” siseneb järgmisel nädalal maailma kinoturule

"Talve" tegijad otsivad uue filmi peaosasse näitlejat.Foto: kaader filmist "Talve"

Tänasest hakkab Stockholmis baseeruv filmide müügifirma Eyewell esindama mängufilmi “Talve” üle maailma. Varasemalt on Eyewell olnud filmi “1944” müügiagent. “Talve” jõuab filmiturule juba uue nädala lõpul toimuval A-klassi filmifestivalil Berlinale.

Eyewell on mängufilmi “1944” müünud kümnetesse riikidesse nende seas Suurbritannia, Iirimaa, Jaapan, Korea, Prantsusmaa, Saksamaa, Austria, Hispaania, Madalmaad, Ameerika Ühendriigid ja Kanada. “Talve” rahvusvaheline müük saab hoo sisse juba järgmisel nädalal algaval Berliini filmifestivali Berlinale filmiturul.

Eyewelli juht Michael Werneri sõnul on “Talve” väga lõbus film, mis põimib komöödia ja tõsise armastusloo. “Me tajume ja elame kaasa tegelaste tunnetele ning see on äärmiselt liigutav. See film jõuab rahvusvahelise publiku ette ja leiab sõpru üle maailma,” on Werner kindel.

“Talve” üks produtsentidest Kristian Taska ütleb, et tal on väga hea meel, et meie romantilis-lõbusas filmis nähakse rahvusvahelist potensiaali. “See näitab, et meile tuntud triloogiate järg on välisvaataja jaoks jälgitav ka täiesti omaette filmina.”

“Talve” jõudis Eestis ekraanile täpselt 50 aastat pärast “Kevade” esilinastumist, andes Paunvere-saagale väärika ja helge lõpu. Esimese linastusnädala keskpaigaks on filmi vaatamas käinud juba üle 55 000 kinosõbra.

Filmis teevad kaasa vanad tuntud tegelased Lutsu esimestest ekraniseeringutest, aga ka kodumaise kino uus näitlejate põlvkond.Filmi stsenarist on rahvusvaheliselt tunnustatud kirjanik Martin Algus, režissöör Ergo Kuld.

Filmi produtsendid on Taska Film, Kassikuld ja Apollo Film Productions.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.