Filmid

Mängufilmi “Talve” on kinos vaadanud üle 100 000 silmapaari

100 000 kinokülastaja piiri on nüüd ületanud üheksa Eesti filmi.Foto: Robert Lang

Selle aasta alguses Eesti kinodesse jõudnud mängufilmi “Talve” on kahe nädala jooksul vaadanud üle 100 000 kinovaataja Eestis. Lisaks on filmi vaatamas käinud tuhanded inimesed Soomes. Selle vaatajanumbriga jõuab “Talve” üheksandaks enim vaadatud eesti mängufilmiks, mis on ületanud väärika 100 000 vaataja rea.

Režissöör Ergo Kulla jaoks on “Talve” tema esimene täispikk mängufilm. Režissöör on publiku numbrist liigutatud ning tänab kõiki, kes on tema nägemust Lutsu loomingust heaks kiitnud ja kinos vaatamas käinud. “Kõik see on võimalikuks saanud tänu Eesti parimale stsenaristile, Martin Algusele ja meie suurepärasele koostööle. See publikunumber on lihtsalt imeline tunnustus meie tööle.”

“Talve” on saanud meeletult südamliku vastuvõtu osaliseks nii publiku kui  filmikriitikute poolt. Seda on nimetatud kardetud elutalve asemel hoopis järelkasvu meeleolukaks suveks. Lavastaja Jaan Tooming kirjutas filmist ja näitlejatest, et “Talve” suurim rõõm on Karl Robert Saaremäe ja Henessi Schmidti duett. Schmidtis on võlu, mis on järeltehtamatu, see on talle kaasa antud. See võlu avaldub juba esimesest pilgust, ilmumisest kinolinale. 

Karlo Fungi sõnul on „Talve“ üsna kõnekas vahefiniš Eesti areneva unelmatööstuse ja vana filmitraditsiooni kuuseokkalisel laskesuusarajal. Film võtab kokku ühe enam kui 50 aastat kestnud rahvusliku teksti ekraniseerimise saaga ja toob tagasi isegi mõned samad näitlejad. 

Jaanus Kulli on kiitnud filmi leebet lutsulikku huumorit.  Filmikriitik Hendrik Alla aga nimetab filmi 21. sajandi huumoriga pipardatud kummarduseks Kruusemendi filmidele.

Filmis teevad kaasa vanad tuntud tegelased Lutsu esimestest ekraniseeringutest, aga ka kodumaise kino uus näitlejate põlvkond. Filmi stsenarist on rahvusvaheliselt tunnustatud kirjanik Martin Algus, režissöör Ergo Kuld. 

100 000 vaataja piiri on tänaseks varem “Nimed marmortahvlil “(2002), “1944” (2015), “Klassikokkutulek” (2016), “Klassikokkutulek 2” (2018), “Seltsimees laps” (2018), “Eila jõulud” (2018), “Klassikokkutulek 3” (2019), “Tõde ja õigus” (2019) ja nüüd ka “Talve” (2020).

Filmi produtsendid on Taska Film, Kassikuld ja Apollo Film Productions.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.