Filmid

“Matrixi” tegijaid kahtlustatakse koroonapiiranguid rikkudes illegaalse peo korraldamises

Kas Keanu Reeves suudab sarnaselt kuulidele ka koroona endast eemal hoida?Foto: kaader filmist "Matrix"

Mis on reaalsus? Kas sa oled sina või oled sa hoopis projektsioon? Kas filmi saab filmida, kui võtteplatsil pole kaamerat? Äkki on kogu elu üks suur film, mida ei filmita üles?

Igatahes jääb mulje, et uue “Matrixi” võttemeeskond korraldas koroonast hoolimata Berliinis võtete lõpetamise tähistamiseks peo ja üritab nüüd väita, et kokku tuldi hoopis filmimiseks ja mitte tähistamiseks.

Saksa võimudel on keeruline uskuda, et tegu oli ametliku võttepäevaga. Kohal ei olnud operaatorid, režissöör ning kaameraid tööle ei pandud. Üritusel mängis DJ, kohal olid tantsijad, pürotehnika ja snäkid. Ütleks koguni, et kõrvalt vaadates võib jääda mulje, et toimus illegaalne pidu. 

Keanu Reeves ja Carrie-Ann Moss uusima “Matrixi” filmi võtetel. Foto: PageSix

Produtsendid korraldasid väidetava peo väga kavalalt – külalised märgiti üles taustanäitlejatena. Üle 200 inimese, sealhulgas “Matrixi” peaosatäitja Keanu Reeves saabusid peole filmikostüümides, et saaks väita, et tegemist oli filmivõtetega, kui tegelikult peeti maha üks tavaline kräu, kirjutab Independent.

Berliinis kehtivad hetkel aga karmid koroonapiirangud. Korraga tohib ühte kohta kokku tulla kuni 50 inimest ning sellest piirist tohib üle ainult ametivõimude loal, mida Matrixi meeskonnal ei olnud.

Filmistuudio sõnul väitsid peo korraldanud produtsendid, et vaja on teha lisavõte ühele stseenile, kus toimub tähistamine.

Pidu peeti Berliini läheduses asuvas Potsdami linnas. Kohalikud linnavõimud uurivad toimunut ning hetkel koroona tõttu kehtivad määrused võimaldavad teha pidude korraldajatele ka trahve.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.