Filmid

Mihkel Kärmas väntab dokflilmi dopinguskandaali sattunud Mati Alaverist

Mati Alaver mõisteti eelmisel aastal suusatajate dopingu tarvitamisele kallutamise eest tingimisi vangi.Foto: Tairo Lutter/Postimees/Scanpix

Ajakirjanik Mihkel Kärmas töötab dokumentaalfilmi kallal, mis räägib suusatreener Mati Alaverist, kes oli eelmisel aastal Eesti suusatajate ümber lahvatanud dopinguskandaali üks asjaosalistest, kirjutab Kroonika.

“Kümme intervjuud Eestis on tehtud ja neid on plaanis veelgi, ent koroonaolukord on teinud välismaal intervjuude tegemise äärmiselt keeruliseks, mistõttu esialgne eesmärk jõuda filmiga ekraanile 2021. aasta alguses on pigem küsimärgi all,” tunnistas Kärmas Kroonikale.

Kärmas mainib veel, et filmi tehes keskendus ta esialgu dopinguskandaalile, kuid töö käigus hakkas välja joonistuma jõulise persooniga seotud tragöödia, mis hävitas mitmete inimeste elud ja Eesti suusatamise.

Kärmas on korduvalt pöördunud intervjuusooviga ka Alaveri enda poole, kellelt ta ei ole seni veel tagasi kuulnud. Algselt plaaniti filmiga valmis saada järgmisel aastal, kuid koroonaepideemia võib neid plaane muuta.

Loe juurde Kroonikast.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.