Filmid

Neid Netflixi filme vaatavad praegu kõik!

"Mowgli" on pilgeni ägedaid eriefekte täis topitud. Foto: kuvatõmmis

Netflixi vaadatuimate filmide nimekirja tipus troonivad hetkel neli suurt linateost, mida voogedastusteenuse 130 miljonist tellijast on näinud juba enamus. Numbrid ei valeta ja midagi erilist peab neis filmides ju olema!

Mowgli: Legend of the Jungle

2018. aasta lõpus esilinastunud “Mowgli” räägib juba kõigile tuttava loo metsikusse loodusesse hüljatud poisist, kelle kasvatavad üles hundid. Kõnealuse filmi teevad tähelepanuväärseks muljetavaldavate eriefektidega ellu toodud metsaelukad ja filmitähti täis pikitud osatäitjate nimistu.

“Mowgli” lavastas Andy Serkis, kes on tuntud “Sõrmuste isanda” filmidest Gollumina. Serkis teeb ise ka filmis rollisoorituse. Peale tema astuvad “Mowglis” üles Cate Blanchette, Christian Bale, Benedict Cumberbatch, Naomie Harris ja paljud teised.

Filmi saad vaadata siit.

Roma

Samuti eelmise aasta lõpus esilinastunud “Romat” on juba praegu hakatud nimetama äsja alanud aasta üheks parimaks filmiks, mis on juba koju viinud Veneetsia filmifestivali parima linateose auhinna. Filmi režissöör on oma ala tippmeister Alfonso Cuarón, kes võitis 2014. aastal filmi “Gravitatsioon” eest ka Oscari.

“Roma” on osaliselt Cuaróni lapsepõlvekogemustel põhinev film, mille tegevus toimub 1970date aastate algul Mexico City’s. Linateos järgib keskklassi kuuluva perekonna juures töötava teenijanna elukäiku.

Kriitikud on “Roma” ülevoolava kiitusega üle puistanud. Vaata siit, kas tegu on tõesti nii revolutsioonilise filmiga.

The Christmas Chronicles

Jõulufilmi “The Christmas Chronicles” vaadati selle väljalaskele järgnenud kolme nädala jooksul üle 20 miljoni korra. Kuigi väidetavalt on tegu ka kvaliteetse linateosega, siis saab selle filmi röögatut edu eelkõige põhjendada äsja lõppenud pühadehooaja ja jõulumeeleoluga.

Filmis astub legendaarne Kurt Russell üles jõuluvana rollis, kelle saani kaks last kogemata puruks sõidavad. Välistamaks katastroofi, kus kingid ei jõuagi lasteni, otsustatakse koos plehku pannud põhjapõrdad üles otsida, saan parandada ja jõulumees uuesti teele saata.

Need, kel jõulumeeleolu veel hinges vemmeldab saavad filmi vaadata siit.

Bird Box

Õudukatel on viimasel ajal Netflixis korralikult lööki olnud. Eelmisel aastal lõi lained hirmujudinaid tekitav seriaal “The Haunting of Hill House”. Nüüd on teatepulk edasi antud sarnaselt hirmutavale ja müstilisele õudusfilmile “Bird Box”.

Filmis mängib Sandra Bullock kinniseotud silmadega naist, kes saadab kahte sarnaselt katetud silmadega last. Nende eesmärk on jõuda elusalt välja metsast, mida asustavad üleloomulikud olendid, keda nähes inimesed enesetapu sooritavad.

Ehk aitab “Bird Boxi” edu mingil määral selgitada ka eelmise aasta üks paremaid õudukaid “A Quiet Place”, mille keskne idee oli samuti üles ehitatud ühe meele ümber? Igatahes, kõik soovijad saavad ennast herneks hirmutada siin.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.