Filmid

Netflixi jõudis Hollywoodi vanameistri uusim maffiafilm, mida peab kindlasti nägema

Varu aega ja vaata ära!Foto: Netflix

Alates 27. novembrist on Netflixist võimalik vaadata gängsterifilmide kuninga Martin Scorcese uusimat maffiafilmi “The Irishman”. Hoolimata sellest, et film kestab meeletult kaua, on see igale kinofännile kohustuslik.

Filmi keskmes on Robert De Niro kehastatud Frank Sheeran, kes vaatab tagasi Bufalino maffiapere kasuks töötades veedetud aastatele. Lisaks De Nirole saavad “The Irishmanis” Martin Scorcese juhendamise all kokku ka teised klassikaliste maffiafilmide suurkujud: oma vanas headuses on kohal Al Pacino ja Joe Pesci, kes teevad meisterliku rollisoorituse.

“The Irishman” on igakülgselt kvaliteetne film, mis pea toetuma Scorcese varasemale loomingule, et ennast maksma panna, kuid vanameistri eelmised teosed kumavad siit selgelt läbi. Vaadates on raske mitte meelde tuletada Scorcese vändatud klassikuid “Kasiino” ja “Omad poisid”. Filmisõbrale pakutakse kamaluga nostalgiat ja äratundmisrõõmu.

“The Irishman” on pikk, nii et vaatamiseks varu korralikult aega.Foto: kuvatõmmis

Enne vaatama asumist üks kasulik soovitus – varu aega, ikka mõnuga. “The Irishman” kestab 209 (kaks sada üheksa!) minutit. Üle kolme ja poole tunni! Kordagi ei teki tunnet, et film veniks ja vaataja aega raisatakse, aga siiski. Maga ennast välja, varu snäkke, tee vahepeal pause ja venita, et tagumik ära ei sureks. Räägi sõprade ja perega, et nad sind ära ei unustaks.

Kui minu kiidulaul ei kõla veenvalt, siis kuula ära, mida teised räägivad. IMDBs on “The Irishmani” hinne hetkel 8,4. Veebikeskkonnas Rotten Tomatoes on filmi skoor 96% sajast. Kriitikud on “The Irishmanist” vaimustuses ja peavad seda üheks Scorcese parimaks filmiks eales. Kui võtame arvesse, et tegu on mehega, kes on valmis vändanud “New Yorgi jõugud”, “Kahe tule vahel” ja “Wall Streeti hundi”, siis see on päris kõrge kiitus.

Ühesõnaga – vaata kindlasti. “The Irishman” on võrratu film ja asjaolu, et Martin Scorcese uusimat filmi on võimalik vaadata kodudiivanil Netflixist on väärtus omaette. Filmi leiad üles siit.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.